Soru:

Merhabalar değerli arkadaşlar ben size kendi durumumu danışmak istiyorum. Ben yaklaşık olarak 9 yıllık evliyim. Bu evlilikten iki tane çocuğum var. Ben Ankara’da ikamet ediyorum. Eşimle aramızda sürekli olarak şiddetli geçimsizlik mevcut. Eşimin bir söylediği bir söylediğini tutmaz. Eşimin ne istediğini ne yapmam gerektiğini anlamaz oldum. Ben bu evlilik boyunca sürekli olarak fedakarlık yapan taraftım. Fakat artık eşimin bu fedakarlığı haketmediğine karar verdim ve boşanmak istiyorum. Şimdiye kadar çocuklarım için boşanmak istemedim fakat artık dayanılacak gibi değil. Hayatta her şeye mantıklı bir açıklama arıyor eşim. Fakat kendisinin tüm davranışları tutarsız. Biz şu anda ayrı yaşıyoruz. Ben çocuklarımla birlikte annemde kalıyorum. İkimizde karşılıklı olarak boşanmak istiyoruz fakat benim bazı konularda tereddütlerim var. İlk boşanma davasını açan taraf kadın mı olmalı? Yoksa önce karşı tarafın boşanma davası açmasını mı beklemeliyiz. Ben dava açarsam ve boşanma istersem hakim beni bazı haklardan mahrum eder mi? Ben tüm haklarımı almak istiyorum. Ben lise mezunu bir ev hanımıyım. Benim ailem çok varlıklı değil. Boşanma sürecinde eşimden nafaka istesem hakim bana nafaka verir mi? Eşimin ailesi oldukça zengin bu durum bana karşı kullanır mı? Şimdiye kadar evliliğimi kurtarmak için uğraştım fakat karşı taraf bu durumu anlamıyor ve anlayacağını da sanmıyorum. Benim tek sıkıntım çocuklarımın bana verilmesi. Bu konularda bana yardımcı olursanız beni çok mutlu edersiniz. Bana bir yol gösterin herkese iyi çalışmalar diliyorum.

Cevap:

Merhabalar, eğer eşinizle karşılıklı olarak boşanma kararı almışsanız anlaşmalı şekilde boşabilirsiniz. Bu durumda velayet konsunda kendi aranızda bir karar vermeniz gerekir. Eğer velayet konusunda anlaşamaz iseniz bu durumda çekişmeli şekilde dava açmalısınız. Bu dava içerisinde hakim çocukların psikolojik ve kişisel gelişimleri için kimin yanında kalmasının daha uygun olacağına karar verecektir. Velayet konusunda tarafların eğitim ve kültür seviyeleri maddi durumları araştırılacaktır. Ayrıca çocuklar belirli bir yaşın üstünde iseler çocukların velayet konusunda fikri alınacaktır. Eğer çocuklar size verilirse eşiniz onlar için ve sizin nafaka ödemek zorundadır. Ayrıntılı bilgi için iyi bir boşanma avukatına başvurun.

Boşanma davası ve çocukların velayeti

 

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.