Soru:

Merhabalar, dün yaşadığım bir olay hakkında fikrinizi almak istiyorum. Yaşadığım olay beni çok üzdüğü için halen etkisindeyim. Sosyal hayatımda ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Olay şu, ben bir okulda öğrenciyim. Öğretmenimiz yazılı yaptı. Dünde bu yazılıların sonuçlarını açıkladı. Ben yetmiş almışım ama çok daha yüksek bekliyordum. Derste bu konuda ses çıkarmadım. Tenefüse çıktığımız sırada öğretmenimin yanına gittim ve özür dilereyek bir şey söyleyebilir miyim dedim. Yüzüme sert bir şekilde baktı ve söyle dedi. Ben çok daha yüksek bir not bekliyorum kağıdımı tekrar okuyabilir misiniz dedim. Oda bana bağırarak defol lan diye karşılık verdi. Arkadasında bağırdı çağırdı küfür etti. İlk dönem benim notumu artırmıştı o zaman teşekkür etmeye gelmedinde şimdi bunu mu söylüyorsun dedi. Bende verdiğiniz not için teşekkür ederim ama ben kağımın tekrar okumasını istiyorum haksızlığa uğradığımı düşünüyorum dedim. Oda tamam inceleriz lan bas git dedi. Bende neden böyle diyorsunuz tamam demeniz yeterliydi dedim. Masadan kalktı ve çık dışarı ben senle uğraşamam dedi. Bana bağırdı çağırdı ve çok küfürler etti. Hayatımda ilk defa işittiğim küfürler duydum. Aptal herif sen beş alacak adam mısın dedi. Ben oldukça başarılı bir öğrenciyim. Edebiyat ve Türkçe derslerim hep pekiyiydi ama şimdi ne olacak bilmiyorum. Bu durumu okul idarecileriyle paylaştım fakat herhangi bir sonuç yok. En sonunda olanları aileme anlattım. Babam çok sinirlendi ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Ben bu tür durumların yaşanmasını istemiyorum. Eğer babam suç duyurusunda bulunursa öğretmen ceza alır mı? Eğer dava açılırsa şikayetten vazgeçersek bu dava düşer mi?

Cevap:

Merhabalar, öğretmeninizin size sarfetmiş olduğu sözler Türk Ceza Kanunu’na göre hakaret suçunu oluşturmaktadır. Bu sebeple babanız savcılığa suç duyurusunda bulunursa ve hakaret olayının yaşandığı ispatlanırsa öğretmeniniz hakaret suçundan ceza alacaktır.  Hakaret suçu takibi şikayete tabi suçlardandır. Bu sebeple eğer yargılamasında şikayetten vazgeçildiğine dair bir beyanda bulunursanız. davanız düşecektir. Eğer şikayetinizden vazgeçmeyecekseniz olayı bilen arkadaşlarınızı tanık olarak dinletmelisiniz. Zira davanızı ispatlamanız gerekir.

öğretmenin öğrenciye hakaret etmesi

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.