Soru:

Merhaba, ben evli ve bir çocuk babasıyım. Yaklaşık dört yıldır evliyim. Oğlum üç yaşında. Eşim bir kamu kuruluşunda memur. Fakat yıllardır eşimle mutlu değiliz. Çok defa boşanmak istedim. ama bende babasız büyüdüğüm  için çocuğumun babasız büyümesini istemedim. Bu zamana kadar kavga ederek devam ettik. Hatta aramızda şiddet bile oldu. Ben eşimi bir çok kez aldattım. Kendisi artık bu konularda o kadar hassas ki artık paranoyak oldu. Ben bu güne kadar hep oğlum için katladım. Eşime bir çok kişi nasihat verdi ama o ben benim ne de bir başkasının sözünü dinlemiyor. Kendisi aile kavramından çok uzak. Temizlik ve yemek yapmaz. Kendisi sağlık konusunda da paranoyak. Geçenlerde evimize bir kedi aldık. Kedi henüz bir aylık. Kedi oğlumun kolunu çizdi. Eşimde hemen onu hastaneye götürüp kuduz aşısı vurdurmuş. Doktor arkadaşlarıma sordum o yaştaki çocuğa kuduz aşısı vurulmamalı dediler. Bu konuyu eşimle konuştum fakat her zaman ki gibi gene kavga ettik. Eşim benim bu konuya karışmamamı istedi. Daha fazla sorun yaşamak istemediğimden bende katlanmak zorunda kaldım. Fakat aşı vurulduktan sonra oğlum kusmaya başladı ateşi çıktı. Bunun üzerinde bende artık eşime patladım. Kavga ettik ve ben evi terkettim. Ben evi terkedeli yaklaşık bir ay oldu. Ben kesinlikle boşanmak istiyorum ama aynı zamanda oğlumun velayetini de almak istiyorum. Çocuğumun mutlu olmasını istiyorum. Lütfen bana yardım olun en kısa sürede nasıl boşanabilirim? Ne kadar masraf ödemem gerekir? Dilekçeyi nasıl yazmalıyım ve adliyede nereye vermeliyim? Lütfen bana yardımcı olun.

 

Cevap:

Merhabalar, eşinizle boşanabilmeniz için öncelikle bir boşanma davası açmalısınız. Bu davada eşinizin evlilik süresi boyunca kusurlu davranışlarını ayrıntılı şekilde anlatmanız gerekir. Eğer eşinizin kusurlu davranışlarını ispatlayabilirseniz davanız kabul edilecektir. Boşanma davanızın kısa sürmesini istiyorsanız eşinizle anlaşmanız gerekir. Eğer anlaşma olmazsa davanız uzun sürecektir. Çocuğun velayetini almanız için çocuğun sizinle kalmayı istemesi gerekir. Fakat çocuğun yaşı küçük olduğu için anne verilme ihtimali yüksek. Bu konularda uzman bir boşanma avukatıdan yardım almanızı öneririm. nasıl boşanabilirim

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.