Soru:

Merhabalar arkadaşalar hepinize kolay gelsin, Ben Türk vatandaşı olarak Hollanda da yaşıyorum. Eşim Hollanda vatandaşı.Üç sene önce Türkiye’de evlendik. Eşim benden boşanmak istiyor. Fakat ben boşanmak istemiyorum. Zira benim ailem biraz tutucudur. Bu sebeple boşandığımı duyarlarsa çok kötü durumlar ortaya çıkar. Yani Hollanda’da boşansak bile bunun Türkiye’de geçerli olmasını istemiyorum. Ben davanın Hollanda’da görülmesini istiyorum eşimde ısrarla davanın Türkiye’de görülmesini istiyor. Eşim ben Türkiye’deyken konsolosluktan bir vekaletname çıkarmış ve Türkiye’den bir avukat tutmuş. Bu avukatta Ankara’da boşanma davası açmış. Ben tüm bu yaşananları Türkiye’ye  geldiğim zaman öğrendim. Tebligat annemlere gitmiş onlarda orda oturmadığımı söyleyip tebligatı almamışlar. Postacı tebligatı muhtara götürmüş. Muhtarda kaydım olmadığı için muhtar söz konusu tebligatı almamış. Benim anlamadığım nokta şu ikimizde Hollanda da yaşıyoruz dava nasıl olurda Ankara’da açılır? Böyle bir davayı hakim kabul eder mi? Davanın açılacağı yer ikamet yeri midir? Yoksa evliliğin yapıldığı yer midir? Bundan sonraki tebligatı Hollanda’ya yapmaları gerekiyor. Eğer bana burda tebligat yapılırsa ne yapmam gerekiyor. Burada danıştığım avukatlar davanın istenilen yerde açılabileceğini söylüyor. Türk avukatlar ise davanın yerleşim yerinde açılması gerektiğini aksi halde yetkisizlik kararı verilebileceğini söylüyor. Ben bu söylenilenlern hangisine inanağımı şaşırdım. Ben burada nafaka davası açtım ve bana nafaka bağlandı fakat boşanma davası açmadım. Bu soruların cevabını verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Cevap:

Merhabalar, boşanma davası eşlerden birimim ikamet adresinde açılır. Eğer Hollanda da yaşıyorsanız davanın oradan açılması gerekir. Aksi durumda yetkisizlik iddiasında bulursanız davanızda yetkisizlik kararı verilecektir. Fakat orada sonuçlanmış ve kesinleşmiş bir boşanma davası varsa onun Türkiye’de tanınması için Ankara’da dava açılabilir. Size tebligat yaptıklarında Ankara’da açılan davaya yetkisizlik itirazında bulunun. Bu durumda mahkeme yetkisizlik kararı verecektir. Eşiniz öncelikle size tebligat yapmak zorunda. Size tebligat yapılmadan davanızın görülbilmesi mümkün değildir. Bu nedenle siz Hollanda’da olduğunuzdan tegligatın oraya yapılması gerekir. Boşanma davasının açılması hususunda evliliğin yapıldığı yerin hiçbir önemi yoktur. Yani davanın evliliğin yapıldığı yerde açılması gerekmez. Bu konularda ayrıntılı bilgi için uzman bir avukata başvurun.

hollanda da yaşayanların tükiyede boşanması

 

 

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.