Soru:

İyi çalışmalar değerli arkadaşlar, ben bundan bir kaç yıl önce bir hırsızlık suçu işledim. Biliyorum hırsızlık kötü bir şey ama çok fazla bocrum vardı. Bu borçları ödemek için başka çarem kalmadı. Mecburen böyle bir şey yapmak zorunda kaldım. Hırsızlık yaptığım kişi benden şikayetçi olmuş. Hakkımda dava açıldı. Bende mahkemeye gittim. Hakime her şeyi ayrıntılı olarak anlattım. Hakim de yapacak bir şeyin olmadığını suçun subut bulduğunu bu sebeple ceza vermek zorunda olduğunu söyledi. Gerekçeli karar elime ulaştığında hakkımda hapis cezası verildiğini daha sonra bu cezanın paraya cezasına çevrildiğini ve ertelendiğini gördüm. Bunun üzerine bende dosyayı temyiz ettim. Yaklaşık olarak bir yıl sonra Yargıtay kararı onadı. Ancak bu bir yıllık süre içinde sabıkama herhangi bir şey işlemedi. Defalarca sicil kaydı çıkardım fakat ceza işlenmemişti. Fakat daha sonra elime bir yazı geldi. Bu yazıda yargılamanın yanlış mahkemede yapıldığı yeniden başka bir mahkeme tarafından yargılama yapılması gerektiği yazıyordu. Zarfın üzerinde de duruşma günü yer alıyor. Tabi aradan geçen bu süre içerisinde ben memur oldum. Şuan bir üniversite de öğretim görevlisiyim. Sicil kaydımda hala bir şey yok. Bir avukattan yardım almak istiyorum ama önceden buradan sormak istedim. Bu dava düşer mi? Sicil kaydıma neden bir şey işlenmedi? Eğer sicil kaydıma ceza işlenirse ne olur, memuriyetime bir zarar olur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Cevap:

Merhabalar, Ceza hukukunda verilen cezalar kesinleşmedikçe kesinleşmez. Kesinleşme işlemi yapılmadan adli sicil kaydında işlem yapılması mümkün değildir. Yani size verilen ceza kesinleştiği zaman cezanız adli sicil kaydına işlenecektir. Eğer aldığınız ceza bir yılın üzerine hapis cezası ise memuriyetinizi etkileyecektir. Fakat aldığınız ceza bir yılın altına ise memuriyetinizi etkilemez. Sizin davanız henüz kesinleşmemiş. Görevsiz mahkemede yargılama yapıldığı için yeniden bir yargılama yapılması gerekir. Zira görev davanın her aşamasında göz önüne alınması gereken bir durumdur. Görevli ve yetkili mahkemede yargılamanız yapıldıktan sonra verilecek ceza adli sicil kaydınıza işleyecektir. Bu süreçte uzman bir ceza avukatından yardım almanız faydanıza olacaktır. hırsızlık suçu

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.