Soru:

Herkese iyi akşamlar kıymetli arkadaşlar, ben boşanmak istiyorum. Fakat bir avukata başvurmadan önce biraz bilgi toplamak istiyorum. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ben yaklaşık olarak beş yıl önce evlendim. Bu evlilik henüz bir yaşında bir çocuğum var.  Biz çok uzun bir süre flört dönemi geçirdik, birbirimizi çok iyi tanıdığımızı düşünerek evlendik. Fakat aslında birbirimizi hiç tanımadığımı evlendikten sonra anladık. Zira flört döneminde her şey çok güzeldi fakat evlendikten sonra hayatım tam bir cehenneme döndü. Eşim benimle hiç ilgilenmiyor. Tek düşündüğü işi. Bana sanki bir ev arkadaşı muamelesi yapıyor. Eve çok geç saatlerde geliyor. Onun için bir sürü emek vererek hazırlamış olduğum yemekleri yeme nezaketini dahi göstermiyor. Yemek yediği zamanlarda da yemeği hiç beğenmediğini söylüyor. Bunların dışında evle hiç alakası yok sadece eve maddi katkı yapıyor. Ne benimle ilgileniyor ne de çocuğumla. Kendisiyle hiç bir şekilde iletişim kuramıyorum. Bir derdim sıkıntım olduğundan hallederiz deyip geçiştiriyor. Son olarak kendisine boşanmak istediğimi söyledim. Bunu duyunca deliye döndü ve beni darp etti. Bende kararkola gidip şikayetçi oldum. Bana darp raporu verdiler. Eşime de 3 ay uzaklaştırma verdiler. Eşimin mahkemeye çıkacağını ve ceza alacağını söylediler. Bende bu olaya dayanarak boşanma davası açmayı düşünüyorum. Açacağım dava da ne gibi haklarım var?

Cevap:

Merhabalar, boşanma davaları iki şekilde yürür. Birinci anlaşmalı boşanmadır. Taraflar evliliğin mali sonuçları, nafaka, tazminat velayet gibi konularda anlaşırlarsa tek celsede boşanabilirler. Eğer taraflar anlaşamazsa çekişmeli boşanma davası açmalıdırlar. Bu davada eşinizin kusurlu hareketleri olduğunu iddia ve ispat etmeniz gerekir. Bu davayla birlikte çocuğunu velayetini, çocuğunuz için iştirak nafakası, kendiniz için yoksulluk nafakası , maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz. Çocuğunuz henüz bir yaşında olduğu için anne şefkatine muhtaç durumdadır bu sebeple çocuğun velayeti size verilecektir. Eşinizin sizi darp etmesi ağır bir kusurdur. Boşanmada bu darp olayını ileri sürebilir ve darp raporunu delil olarak gösterebilirsiniz. Bu darp olayından dolayı da maddi manevi tazminat talep edebilirsiniz. Bu süreçlerde hak kaybına uğramamak için mutlaka iyi bir boşanma avukatından yardım alınız.boşanmak istiyorum

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.