Soru:

Herkese iyi çalışmalar değerli arkadaşlar, babam ve annem uzun yıllardır geçimsizlik yaşamaktalar. En sonunda artık dayanılmaz noktaya geldiği için boşanmaya karar verdiler. Böyle bir duruma kimse sevinmez elbette yalnız kızları olaran benim bu dava dilekçesini öğrenip yazmam gerekiyor. Bu durum bana işkence gibi geliyor ama mecburen katlanıyorum. Kafama takılan bazı sorular var bu konulardan kısaca bahsedip bilginize başvurmak istiyorum. Yaklaşık on beş yıldır aile içi geçimsizlik süre gelmekte. Onlarda kez kardeşimin ve benim araya girmeme rağmen durum değişmedi. En sonunda akrabalar araya girdi fakat gene sorunu çözemediler.  Babam emekli olduğu için çok cuzzi bir emeklilik parası alıyor. Bende babama katkı yaparak bir ev aldık. Beş yıl içinde borçlarını bitirdik. Ev şu an annemin üzerine. Babam çok fazla alkol tükettiği için babamın üzerine almak istemedik zira ne yapacağı belli olmaz babamın. Bu sebeple evi annemin üzerine gösterdik. Annem ve babam aynı evde yaşamalarına rağmen bir buçuk yıldır birbirleriyle görüşmüyorlar. Geçen hafta yaşanan tartışmadan sonra boşanma işlemlerinin artık başlaması gerektiği kanaatine vardık. Babam boşanma istemiyor. Benim rahatım ve keyfim yerinde diyor istemiyorsanız gidersiniz diyor. Ama evin tüm yükünü annem çekiyor. Annemde çalışıyor tabiki. Şimdi annem ve boşanırlarsa annemin üzerine olan ev kime alır? Evin kimde kalacağına hakim mi karar verir? Yoksa evi sattırıp iki tarafa da para mı paylaştırıyorlar. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap:

Merhabalar, anneniz ve babanız boşanması durumda mal rejiminin tasviyesi işlemine geçilir. Fakat öncelikle boşanmanın kesinleşmiş olması gerekir. Boşanma kesinleşmeden mal rejimi tasviye edilmez. Mal rejimin tasviyesi ayrı bir dava ile olur. Bunun için babanızın söz konusu evden pay istemesi gerekir. Eğer babanız bir dava açmaz ise ev annenizin üstünde kalmaya devam edecektir. Eğer babanız bir dava açarsa ve evden payını isterse bu durumda evin değeri tespit edilir ve babanıza düşen kısmı için miktar olarak bir hükme varılır. Anneniz bu miktarı babanıza öderse ev annenizin kalır. Bu konularda ayrıntılı bilgi için bir boşanma avukatına danışın.

boşanma ve mülk

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.