Soru:

Değerli arkadaşlar hepinize merhaba, ben bundan yaklaşık bir buçuk yıl önce bir hat satın aldım. Bu hattı kendi adıma aldım fakat daha sonra kuzenim bu benden istedi bende kendisine bu hattı verdim. Yani bu hattı uzun süredir o kullanıyordu. Kuzenim bu hatla başkalarını rahatsız etmiş. Bu olaydan benim hiç haberim yok. Kuzenimin rahatsız ettiği kişilerde savcılığa giderek suç duyurusunda bulunmuşlar. Savcılıkta soruşturma başlatmış. Yapılan araştırmalarda hattın benim adıma olduğu ortaya çıkmış. Beni karakoldan aradılar ve ifade vermem için gelmemi söylediler. Ben karakola gittim ve ifade verdim. İfadem de bu hattın kuzenim tarafından kullanıldığını benimle bir alakası olmadığını söyledim. Polisler de söylediklerimi tutanağa yazdılar. Daha sonra ben şikayetçi olan şahısa ulaştım. Kendisiyle görüştüm ve benim olayla bir ilgim olmadığını söyledim. Bu kişide anlayışlı bir kişi çıktı ve şikayetini savcılıktan geri alacağını söyledi. Fakat ben bu kişinin gerçekten şikayetini geri alıp almayacağını bilmiyorum. Eğer bu kişi şikayetini geri almazsa ne olur? Ya da bu kişi şikayetinden vazgeçebilir mi? Bu tür hususlar şikayete tabi mi? Yoksa hakkımda kamu davası mı açılır? Bu yaşananlardan dolayı çok tedirginim geceleri uyuyamıyorum ne olur bana yardımcı olun.

Cevap:

Merhabalar, öncelikle belirtmek isterim ki söz konusu hattın kuzeniniz tarafından kullanıldığını ispatlayabilirseniz savcılık sizin hakkınızda takipsizlik kararı verecektir. Bu durumu ispatlamanız için söz konusu hattın hangi imei numaralı telefona takıldığını savcılık kanalıyla öğrenebilirsiniz. Eğer söz konusu hat kuzeniniz tarafından kullanılan bir telefona takılmışsa sizin suçla ilginizin olmadığı ortaya çıkacaktır. Diğer taraftan söz konusu suç şikayete tabi bir suçtur. Bu nedenle eğer şikayetçi konumunda olan kişi şikayetinden vazgeçerse dava düşecektir. Eğer bu kişi  şikayetinden vazgeçmezse savcılık iddianame düzenleyerek dava açacaktır. Bunun sonucunda bir mahkeme yapılacaktır. Yukarıda da belirttiğim üzere olayla alakalı olmadığınızı ispatlamanız durumunda sizin hakkında cezaya hükmedilmez o konuda rahat olun fakat kuzeniniz hakkında ceza verilmesi muhtemeldir. Bu konularda iyi bir ceza avukatından yardım almanızı öneririm. telefon sapıklığı

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.