Soru:

Merhabalar, sormak istediğim bir kaç konu var yardımcı olabilir misiniz? Ben bundan 4 ay önce şehir dışındayken gece geç saatlerde evime girmeye çalışmış bu sırada da benim küçük kızımla karşılaşmış daha sonra o kişi kaçmış fakat kızım bir süre şoka girmiş ve donup kalmış. Kızım konuşamamış daha sonra psikolojik tedavi ile kekeleyerek konuşmaya başladı. Bu olayın sonrasında eşim karakola giderek şikayetçi olmuş. Geçen hafta mahallemizde yaşanan hırsızlık olayı sonrasında bir kişi yakalanmış ve girmiş olduğu evlerde yer tatbikat için mahalleye getirilmiş. Aynı gün içinde kızımın o kişiyi teşhis etmesi için eşime haber vermişler. Bu yaşanan olaydan sonra kızımın psikolojisi bozulduğu için ben kızımın bu kişiyle yüz yüze gelmesini istemedim. Bu nedenle kızımı ve eşimi annemlerin yanına gönderdim. Gelen polislere de böyle bir duruma karşı olduğumu ve bu işleme rıza göstermediğimi bildirdim. Daha sonra polisin görevini yapmasına engel olma iddiasıyla karakola götürüldüm ve bir ifade imzaladım. Benim asıl sormak istediğim rıza göstermeme rağmen polisin zorla kızımı hırsızla yüzleştirmesi yetkisi var mıdır? Ben polisin bu işlemi yapmasına engel olduğum için dava açılır mı? Eğer dava açılırsa ben ceza alır mıyım? İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Cevap:

Merhabalar, hırsızlık olayı sonucunda yakalanan kişinin teşhis işlemi yapılmalıdır. Zira sizin eve giren hırsızla yakalanan kişinin aynı kişi olup olmadığı tespit edilmelidir. Bu sebeple polisler bu tür teşhis işlemleri yapmaktadırlar. Kızınızın yaşamış olduğu olayla ilgili olarak psikolojisinin bozulması ve tekrar karşılaşmasını istememeniz gayet anlaşılabilir bir durumdur. Fakat polisler kendilerine verilen emirleri uygulamaktadır. Bu sebeple polisin görevini yapmasına engel olmanız suç oluşturmaktadır. İfadenizin alınması sonucunda savcılık hakkınızda iddianame düzenleyerek kamu davası açacaktır. Yapılacak yargılama sırasında neden polise karşı böyle bir tutum sergilediğinizi açık şekilde anlatırsanız hakim hakkınızda indirim uygulayacaktır. Adli soruşturmanın yürütülmesi sırasında savcılar polisin amiridir. Yani polisler emirleri soruşturma savcısından almaktadır. Polisin emirleri yerine getirmemesi de suçtur. Bu nedenle polis söz konusu işlemi yapmak zorundadır. Polisin görevini yapmasına engel olmak

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.