Soru:

Herkese iyi günler diliyorum, iki hafta önce meydana gelen bir olayla ilgili olarak bilginize danışmak istiyorum. Ankara’da ikamet ediyorum. Dedem on yıl önce öldüğü için anneannem on yıldır yalnız yaşamakta aynı durumda olan bir de komşusu var. Anneannemin masraflarını dayım üstlendi. Anneannemde eline geçen üş beş lirayı da öldüğünde kimseye yük olmasın diye biriktiriyordu. Fakat kendisi okuma yazma bilmiyor. anneannemin komşusu da yaklaşık beş yıldır dul. Olayın meydana geldiği gece beş kişi olduklarını belirtilen şahıslar anneannemin komşusuna geliyorlar. Kadın evde saklanıyor ve kapıyı açmıyor.  Köy muhtarına o gece gidip saklanıyor ve daha sonra kızının yanına gidiyor. Gece ise o şahıslar anneannemin evine giriyorlar ve anneannemle birlikte paraları da alıp kaçıyorlar. Bunun üzerine polise haber veriliyor ve polisler bir gün içinde söz konusu şahıslara ulaşıyorlar. Anneannem kendi rızasıyla oraya gittiğini söylüyor bunun üzerine de polisler bir şey yapmıyor. Ertesi gün savcılığa gidip şikayetçi olduk ve anneannemin zorla ve korkutularak kaçırıldığını söylüyoruz. Bunun üzerine savcılık hemen işlem başlattı ama henüz söz konusu şahıslara ulaşamadı. Biz anneanneme bir şey yapmalarından korkuyoruz. Savcılık bu konuda gerekenleri yapacağını söyledi ama henüz bir haber alamadım ailecek çok çaresiz durumdayız. Acaba ne yapmamız gerekiyor.

Cevap:

Merhabalar, savcılığa suç duyurusunda bulunduktan sonra savcılık gerekli işlemleri yapacaktır. Bu noktada sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Fakat söz konusu kişilere ulaşmak için elinizde ipucu varsa bunları savcılığa vererek yardımcı olabilirsiniz. Savcılık, kolluk kuvvetlerini harekete geçirerek söz konusu şahıslara ulaşacaktır. Yalnız anneanneniz kendi rızamla buraya geldim derse bu durumda bir doktor raporu alınmasını isteyin zira oldukça yaşlı olduğunu söylediğiniz anneannenizin kendi rızasıyla oraya gelmiş olma ihtimali çok düşük. Eğer doktor bu kişinin adli melekeleri yerinde değil derse. Savcılık ilgililer hakkında iddianame düzenleyerek dava açacaktır. Zira söz konusu olayda hem hırsızlık hemde kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçu mevcuttur. Eğer hırsızlık işlemi sırasında cebirde uygulanmışsa siz konusu suç yağma kapsamına alınabilir. Dosyanızın hızlı bir şekilde sonuçlanması için bir avukattan yardım almanızı öneririm. alıkoyma ve yağma

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.