Soru:

İyi günler, bir konuda tavsiyenize ihtiyacım olacak. Ben yaklaşık beş yıldır şirktette sigortasız olarak çalışmaktayım. Şirkette çok iyi bir konumdayım, herkes beni sever ve bana güvenir. İş yerinde pazarlama sonucunda sattığımız malların tahsilatını ben yaparım. Yetkilerim çok fazla. Fakat son zamanlarda paraya ihtiyacım olduğu için şirket adına tahsil ettiğim bazı paraları kasaya girmedim. Bu durumu kimse farketmedi. Şimdi kötü dönemde yaptığım hatayı telafi etmeye çalışıyorum Zira vicdanım çok rahatsız. Bu kişiler yıllardır bana ekmek verdiler bana güvendiler. Bu yaptıklarımı kendime yediremiyorum ve paraları iade etmeye karar verdim. Fakat benim asıl sıkıntım ben bu paraları yerine koymayı tamamlamadan şirket tarafından bu durum tespit edilirse bana ne olur yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap:

Merhabalar, şirketten habersiz olarak almış olduğunu paraları yerine koymadan şirket tarafından bu durum tespit edilirse şirketiniz sahibi suç duyurusnda bulunmazsa herhangi bir sorun yaşamazsınız. Fakat şirket sahibi savcılığa suç duyurusunda bulunursa hakkınızda kamu davası açılacaktır. Ve açılan bu kamu davası sonucunda hakkınızda mahkumiyet kararı verilebilir. Bu tür suçlarda etkin pişmanlık yasası uygulanmaktadır. Yani zimmetinize geçirmiş olduğunuz parayı iade ederseniz hakkınızda verilecek cezada indirim yapılabileceği gibi ceza verilmeme durumu da olabilir. Türk Ceza Kanunu MADDE 248. ”Soruşturma başlamadan önce, zimmete geçirilen malın aynen iade edilmesi veya uğranılan zararın tamamen tazmin edilmesi hâlinde, verilecek cezanın üçte ikisi indirilir.Kovuşturma başlamadan önce, gönüllü olarak, zimmete geçirilen malın aynen iade edilmesi veya uğranılan zararın tamamen tazmin edilmesi hâlinde, verilecek cezanın yarısı indirilir. Etkin pişmanlığın hükümden önce gerçekleşmesi hâlinde, verilecek cezanın üçte biri indirilir.” hükmü yer almaktadır. Yani siz söz konusu parayı soruşturma başlamadan önce öderseniz hakkınızda verilecek olan cezada indirim uygulanacaktır. Bu sebeple söz konusu ödemeyi yapmanızı tavsiye ederim. Eğer bu durum tespit edilirse söz konusu paraların tahsili için size ayrıca alacak davası da açılacaktır. Bunun yanında işvereniz sizi haklı nedenle işten çıkarabilecektir. Bu tür durumlarda bir avukattan yardım almanız lehinize olacaktır.

zimmet

 

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.