Soru:

İyi günler değerli arkadaşarlar, ben uzun süredir bir iş yerinde çalışmaktayım. İşten çıkmak istiyordum fakat patronum gitmeme izin vermiyordu. Daha sonra patronumun kıdem tazminatı ödememek için benim gitmeme izin vermediğini anladım. Bu arada patronum beni tazminatsız olarak işten çıkarmanın planlarını yapıyormuş. İşverenim bana alacaklarımı ödememek için özel evrakta sahtecilik, hırsızlık ve dolandırıcılık suçlarından dolayı iftira attı ve beni savcılığa şikayet etti. Suçlarımın tamamı hayal ürünü ve beni alacaımı almamam konusunda oyalamak için düzenlenmiş sahte evraklardı. Hazırlık soruşturması neticesinde savcılık sahte evrak düzenlendiğini tespit ederek benim iş verenim hakkında kamu davası açtır. Benım hakkımda da soruşturmaya gerek olmadığına karar verdir. Yalnız bu süreç y aklaşık bir buçuk sene sürdü. İş veren sürekli olarak her gittiği ortamda benim hakkımda olumsuz konuştu. Suç duyurusunda bulunarak beni rencide etti. Çevremin ve toplumun önünde küçük düşürüldüm. Bu yaşananlar yüzünden iş bulamadım. Şimdi savcılık sahte evrak düzenleyerek bana suç duyurusunda bulunan işverenim hakkında kamu davası açtığından dolayı ben maddi ve manevi olarak çok yıprandığım için maddi manevi tazminat davası açmayı düşünüyorum. Ne tür bir dava açmam gerekli, eğer dava açarsam kazanma şansım olur mu? Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.  Bu davada avukat tutmam gerekli  mi ?

Cevap:

Merhabalar, patronunuz eğer size iftira atmışsa hem düzenlenmiş olduğu sahte evraklardan hemde Türk Ceza Kanunu’nda yer alan iftira suçundan dolayı sorumlu olacaktır. Öncelik patronunuz hakkında iftira suçundan dolayı şikayetçi olmanızı öneririm. Zira iftira suçu şikayete tabi bir suçtur. Bu nedenle siz şikayet dilekçesi vermeden savcılık kendiliğinden harekete geçmez. Ayrıca evrakta sahtecilik suçundan dolayı açılan kamu davasının sonucunu beklemizi  öneririm savcılık davayı açtıktan sonra yargılama aşamasına geçilecektir ve hakim bir karar verecektir. Bu karar sonucunda maddi manevi tazminat davası açabilirsiniz. Ayrıca sizi işten bu şekilde çıkarmış olmasından dolayı iş hukukundan kaynaklı olarak alacak davası açabilirsiniz. Bu dava da işçilik alacaklarını tahsil edebilirsiniz. Bu davalarda hak kaybına uğramamak için mutlaka bir avukattan yardım alınız.

patronum bana iftira attı

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.