Soru:

Merhabalar, ben size kısa bir konu danışmak istiyorum. Benim dayım uzun süredir uyuşturucu kullanıyor. Kullandığı maddeleri de Ankara Yenidoğan’dan alıyor. Genellikle esrar kullanıyor ama bazı zamanlarda kokain kullandığı da oluyor. Kendisini çok fazla uyardık bırakması için ama bırakamadı. En son olarak tıbbı yardım aldık ve hastaneye yatırdık. Hastanede tedavi oldu ve uyuşturucu kullanmayı bıraktı. Daha doğrusu biz öyle sanıyorduk. Bizden gizli olarak kullanmaya devam ediyormuş. Kendisi gene uyuşturucu almak için Yenidoğan’a gitmiş tam uyuşturucu aldığı sırada narkotik şubeden polisler gelmiş ve onu yakalamışlar. Kendisi paket uyuşturucu aldığını söylüyor ama tutanaklarda 15 paket olarak görünüyor. 15 paket olunca satıcılığa giriyomuş sanırım. Dayımın böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Onun cebine polisler koymuş olabilir. Dayım yakalandığında ifadesi alınmış daha sonra savcılığa sevkedilmiş ve nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından tutuklanmış. Kendisine baro bir avukat atamış ama avukat pek bişey yapmamış. Dayım şimdi cezaevinde ve çok ağır bir suçla karşı karşıya. Ben dayımı nasıl kurtabilirim. Onun satıcı değilde kullanıcı olduğunu nasıl ispatlayabilirim. Ailecek çok zor durumdayız bir an evvel bir şeyler yapmam gerekiyor. Ne olur bana yardım edin. Teşekkürler

Cevap:

Merhaba,  dayınızın üzerine atılı suç Ceza Muhakemesi Kanuna’na göre katolog suçlar kapsamına girmektedir. Bu nedenle mahkemeler bu konuda çok kolay bir şekilde tutuklama kararı vermektedirler. Tutuklama kararına yedi gün içerisinde itiraz edebilirsiniz. Eğer avukatınız varsa zaten o süresi içerisinde bu karara itiraz edecektir. Eğer tutuklamaya itirazınız kabul edilmezse muhtemelen tensip zaptı düzenlenene kadar dayınız tutuklu kalacaktır. Dayınız üzerine atılı suçu işlemediği kanısındaysanız dayınızın lehine olan delilleri toplamanızı öneririm. Mesela olay tarihinde dayınızın yanında kim varmış, uyuşturucu maddeyi kimden satın almış? Eğer bu konuda bir veya bir kaç tanık bulabilirseniz dayınızın kullanmak amacıyla uyuşturucu satın aldığını ispatlayabilirsiniz. Ayrıca dayınız daha önce uyuşturucu tedavisi görmüş ise bu kayıtların hastaneden istenilmesi de sizin lehinize bir delil olacaktır. Zira dayınızın uzun süredir uyuşturucu kullandığınu bu şekilde ispatlayabilirsiniz. Bu konuda iyi bir ceza avukatından yardım almanızı öneririm.

içmek için uyuşturucu satın almak

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.