Soru:

Ceza evinde yatan bir hükümlü tarafından dışarıda bulunan adamları ile tehdit ediliyorum. Evimin önünde duran arabama sürekli zarar veriyorlar. Bu kişinin adamları sürekli olarak beni takip ediyor. Bu kişi adam öldürmeden silahlı suç örgütü kurmaya, uyuşturucu ticaretinden adam yaralama kadar bir çok suçtan dolayı ceza almış durumdadır. Bu tehditler karşısında benim psikolojim bozuldu ne yapacağımı bilemiyorum. Bu kişinin bana gönderdiği mektuplara neden beni tehdit ediyorsun diye ceza yazıyorum. Ceza evi müdürlüğü bu mektupları okuyor. Gönderdiğim bu mektup delil olur mu? Ben savcılığa gidip şikayet etmek istiyorum fakat korkuyorum. Bu kişinin bir çok tehlikeli adamı var. Ne yapmalıyım bana yardımcı olabilir misiniz?

Cevap :

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Anladığım kadarıyla oldukça zor durumdasınız. Sizi tehdit eden kişiyi savcılığa şikayet edebilirsiniz. Savcılık eldeki deliller doğrultusunda bir soruşturma yürütecek ve iddianame düzenleyecektir. Bu kişi sizi adamları vasıtasıyla tehdit ediyorsa hem o kişinin adamları hemde o kişi cezalandırılır. Zira cezaevindeki kişi azmettiren konumunda bulunmaktadır. Eğer arabanıza zarar veriliyorsa bunun içinde ayrıca savcılığa başvurarak mala zarar verme suçundan şikayetçi olabilirsiniz. Benim size tavsiyem bu şikayetlerde bulunurken savcılıktan koruma talep etmemeniz. Siz suç duyurusunda bulununca bu kişi size zarar verebilir. Savcılıkta bu hususu ayrıntılı şekilde anlatırsanız. Savcılık size bir koruma tahsis edebilir. Elinizde bulunan tüm delilleri savcılığa iletiniz. Gerekiyorsa evin çevresine kamera taktırın hatta mobese kamerası bulunuyorsa bu kayıtların incelenmesini talep edin. Size gelen mektupları saklayın. Savcılık bu kişi içeride tehdit ettiği şeyleri gerçekleştirme şansı olmadığı gerekçesiyle takipsizlik verebilir. Bu durumda mutlaka karara itiraz edin zira bu kişi bu suçu adamları vasıtasıyla da işleyebilir. Bu süreçte bir avukat yardımı almanız gerektiği görüşündeyim. Böylece duruşmalara gitmek zorunda kalmazsınız. Davanızı avukatınız takip eder. Sonuç olarak sizi tehdit eden bu kişilerden korkmayın ve bir avukat vasıtasıyla bu kişilerden şikayetçi olun ve cezalandırılmalarını sağlayın.

tehdit

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.