Soru: Merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum olacak. Benim uzun süredir iş yaptığım bir toptancı var. Kendisinden sürekli mal alışverişi yaparız. Son olarak kendisinden baya yüklü bir miktar mal aldım ve karşılığından senet verdim. Vermiş olduğum senedin tutarı oldukça yüksek. Bu kişi de senedi vadesinden önce avukata vermiş. Avukat beni aradı bu borcu çabuk öde dedi. Bende borcun daha vadesinin gelmediğini, ancak vadesi geldikten sonra ödeyebileceğimi kendisine ilettim. Daha sonra alacaklı olan şahsı aradım. Kendisi çok paraya sıkıştığını bir an evvel bu paranın ödenmesi gerektiğini söyledi. Bende ödeyemeyeceğimi söyledim. Bunun üzerine bu şahıs sinirlendi ve bana küfretmeye başladı. Ben konuşma sırasında onun sesini kaydetmeyi unuttum. Bu kişi hakaretlerine devam ederken telefonu yüzüne kapattım. Bunun üzerine o kişi daha da sinirlenerek beni defalarca aradı fakat ben telefonlarını açmadım. Bu kişide arka arkaya hakaret ve küfürlü mesajlar attı. Ben bu mesajlara karşılık vermedim. Bu mesajların içinde ağza alınmayacak küfürler mevcut. Acaba ben bu kişiyi savcılığa versem. Hakaretten dolayı ceza alır mı? Telefonuma göndermiş olduğu mesajlar delil olarak kullanılır mı? Aramızda geçen konuşma kayıtları çıkar mı? Şimdiden bu sorularıma cevap verecek arkadaşa teşekkür ediyorum.

Cevap:

Merhabalar, size gönderilen mesajların içerisinde hakaret içeren kelimeler bulunuyorsa elbette savcılığa gidip şikayetçi olabilirsiniz. Bunun için cep telefonunuzdaki mesajlarla birlikte savcılığa bir dilekçe yazmanız yeterli Savcılık cep telefonunuzdaki mesajları bir tutanağa geçirecektir. Daha sonra bu mesaj tespit tutanağı açılacak olan mahkeme de delil olarak kullanılacaktır. Fakat o kişiyle telefonda yapmış olduğunuz görüşmeler kayıt altına alınmadığından savcılık bu görüşme içeriğine ulaşamaz. Elinizdeki mesaj kayıtları o kişinin hakaretten dolayı cezalandırılması için yeterlidir. Bu sebeple başkaca delile gerek olmadan savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Bu kişi hakaretten dolayı ceza alacaktır. Alacağı ceza para cezası olabileceği gibi hapis cezası da olabilir. Eğer şartları uygunsa verilecek ceza için hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilebilir. Bu karar hakimin inisiyatifindedir. Bu süreçte iyi bir ceza avukatından yardım almanızı öneririm.

mesajla hakaret

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.