Soru:

Herkese merhabalar arkadaşlar, Ben Ankara Mevlana Bulvarı’nda seyir halindeyken bir araç şerit ihlali yaparak benim aracıma çarptı. Bu kazada tamamen karşı taraf kusurlu. Ben kazanın etkisilye kendimde değildim karşı tarafın plakasını almadım. Bana çarpan aracın durup bana bir geçmiş olsun demesini beklerken, adam hiç arkasına bile bakmadan olay yerinden uzaklaşmış.
Karşı taraf olmadığı için kaza tespit tutanağı tutamadık. Bende hemen polisi aradım ve kaza yaptığını ve karşı tarafın olay yerinden kaçtığını bildirdim. Trafik polisleri çok kısa sürede olay yerine geldiler.
Kazayla ilgili olarak rapor tuttular ve olayı savcılığa bildirdirler. Savcılık kazaya karışan aracı bulmuş ve bir ceza vermiş. Fakat bu sürede ben bir hafta arabasız kaldım, ayrıca bir haftalık iş göremez rapuru aldım ve işime gidemedim. Bu durumda ne yapmam gerekiyor. Bu kişinin ceza mahkemesinde ceza alması dışında benim yapabileceğim bir şeyler var mı? Avukat tutmalı mıyım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap:

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Trafik kazasından sonra eğer bir kişi olay yerini terk etmesi kusurlu bir davranıştır. Trafik kazası sonrasında eğer bir ölüm yada yaralama olayı olmuşsa bu soruşturulması gereken bir suça sebebiyet verdiğinden mutlaka trafik polisine haber verilmelidir. Zira bu durumda taksirle yaralama yada taksirle ölüme sebebiyet verme suçu oluşur. Bu durumda savcılık eldeki deliller doğrultusunda bir iddianame düzenler ve o kişi hakkında dava açılır. Yapılan yargılama sonucunda bu kişiye ceza verilir. Fakat ceza mahkemesinde cezaya hükmedilmesi sizin maddi manevi tazminat davası açmanıza engel değildir. Zira hukuk mahkemesi hakimi ceza mahkemesi hakimin  kararıyla bağlı değildir. İş göremezlik raporu ve aracınız kullanılmaması sebebiyle maddi tazminat davası açabilirsiniz. Açacağınız davada ceza mahkemesi dosyasını delil olarak gösterebilirsiniz. Ayrıca eğer ceza mahkemesi kararını isabetli bulmuyorsanız temyiz etme hakkınız da bulunmaktadır. Bu davaları açarken alanında uzman bir avukattan yardım almanız öneririm. Zira bu dava süreci uzun sürebilmektedir. Bu süreçte bir avukatla anlaşmanız sizi hak kayıplarından koruyacağı gibi süreci de hızlandıracaktır.

trafik kazası olay yeri terk

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.