Soru:

Merhaba ben okulda müdürlük yapmaktayım. Daha önceleri tedbirsiz ve dikkatsiz davranmaktan dolayı para cezası almıştım. Aralık 2012 ‘de bir öğrenciye tokat attım. Öğrenci de hastaneden rapor alarak savcılığa başvurmuş. Savcılık kati rapor için adli tıpa gönderdi. Adlı tıptan kulak travması olduğunu tespit etti ve 15 gün rapor verdi. Daha sonra duruşmaya çıktık. Çocuğun anne ve babası ifadelerinde çocuğun kulağında iltihap aktığını söylediler savcı bunu duyunca Ankara Adli Tıp kurumundan rapor istedi. Benim hakkımda ne gibi işlemler yapılabilir. Ceza alır mıyım? Daha önce almış olduğum cezanın bu duruma bir etkisi olur mu? Alacağım cezanın memuriyetime bir etkisi olur mu? Çok zor durumdayım lütfen bana yardımcı olun.

Cevap:

Merhabalar, öğrencinize tokat atmaktan ibaret olan eyleminiz Türk Ceza Kanunu’na göre kasıtlı yaralama suçu oluşturmaktadır. Öğrencinizin kulağında oluşan travma eğer kalıcı ise yada duyma kaybına sebep olursa alacağınız ceza artırılacaktır. Savcılık bu sebeple adlı tıptan ek rapor alınmasını istemiştir. Yapılacak yargılama sonucunda mahkeme tarafından mahkumiyet kararı verilirse bu durumda alacağınız cezanın miktarı memuriyetinizi etkileyecektir. Zira bir yıl veya daha fazla süreli ve kasıtlı bir suçtan dolayı ceza almanız memuriyetinizin son bulmasına neden olacaktır. Eğer bir yıldan daha az süreli hapis cezası alırsanız memuriyetinizi engellemez. Daha önce dikkatsizlikten ve tedbirsizlikten ceza almış olmanız somut davanızda etkili olmayacaktır fakat hakim hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar vermek isterse sabıkanıza bakacaktır. Eğer sabıkanızda daha önce kasıtlı bir suçtan dolayı ceza aldığınızı görürse hükmü açıklayacaktır. Fakat sizin daha önce aldığınız ceza taksirli bir suçtan dolayı olduğu için hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına engel değildir. Bu süreçte size tavsiyem çocuğun anne ve babasıyla görüşerek şikayetlerinden vazgeçmelerini sağlamanızdır. Zira şikayetlerinden vazgeçmezlerse size verilecek ceza memuriyetinizi etkileyebilir. Eğer çocukta bir duyma kaybı veya kalıcı hasar meydana gelirse bu durumda şikayetten vazgeçilse bile dava kamu davası olarak devam eder. Bu tür davalarda mutlaka bir ceza avukatından yardım almanızı öneririm. İyi bir ceza avukatının size çok faydası olacaktır. çocuğa tokat atma

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.