Soru:

İlginize şimdiden çok teşekkür ederim. Böyle bir olay ilk defa başıma geliyor. Maddi durumum yeterli olmadığı için avukat tutamadık. Su an etraftan herkes keşke kendine bir avukat tutsaydın diyor. Hal böyle olunca insanın kafası karışıyor. Ben bir kişiyle yaşadığım olaydan sonra tartıştım kendisi beni azarladı ve dövdü Bende eve gittim ve ekmek bıçağını aldım. Bu kişiyi tek başına yakaladım ve bir kaç yerinden bıçakladım. Kendisinin hayati tehlikesi yok. Fakat çok fazla kan kaybetti. Daha sonra polisler beni aldılar ve emniyete götürdüler. Burada uzun süre ifademi aldılar ve beni savcılığa sevk ettiler. Savcılıkta tutuklama talebiyle sulh ceza mahkemesine gönderdi. Fakat buradaki hakim beni tutuklamadı. Bu işlem sırasında baro tarafından bana bir avukat atandı. Fakat avukat duruşmada hiçbir şey söylemedi. Duruşmadan çıktıktan sonrada kendisine bir daha ulaşamadım. Şimdi bu davada ben tekrar tutuklanacak mıyım? Dava ne zamana kadar sürer? Eğer ceza alırsam alacağım ceza miktarı ne kadar olur?

Cevap:

Merhabalar, size baro tarafından verilen avukat sadece soruşturma evresi için görevlendirilir. Yani iddianame düzenlene kadar görevlidir. İddianamenin kabulüyle birlikte size atanan avukatın görevi son bulur. Bu nedenle yargılama aşamasında kendinize yeni bir avukat tutmanız gereklidir. Bıçakla yaralama suçu Türk Ceza Kanunun’da kasten yaralama olarak düzenlenmiştir. Ayrıca yaralama eylemi silahla gerçekleştiği için alacağınız cezada artırma yapılacaktır. Fakat yaralama olayında vurulan bıçak darbeleri hayati noktalara isabet etmişse yada kişinin hayatını tehlikeye sokmuşsa savcılık hakkınızda adam öldürmeye teşebbüsten dava açabilir. Bu durumda alacağınız ceza miktarı çok daha fazla olacaktır. Eğer hakkınızda mahkumiyet kararı verilirse hükümle birlikte tutuklama kararı verilebilir. Eğer tutuklama kararı verilmezse dosyanız Yargıtay’dan dönene kadar siz tutuksuz olarak yargılanırsınız. Eğer kararınız Yargıtay tarafından onanırsa bu durumda cezanızın infazına geçilecektir. Bunun içinde savcılık size bir tebligat gönderir ve teslim olmanızı ister. Eğer haklı bir mazeretiniz varsa infazınızı altı aya kadar erteleyebilirsiniz. Üzerinize atılı suçun vasıf ve mahiyetine bakıldığında iyi bir avukat tutmanız sizin faydanıza olacaktır. bıçakla adam yaralama

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.