Soru:

Merhaba değerli arkadaşlarım, eşimden birkaç sene önce ayrıldık, nafaka tutarı, mal paylaşımı, çocuklarımızın velayeti dâhil her konuda anlaşmaya vardık. Bu şekilde anlaşmalı olunca da hâkim boşanmayı kısa sürede gerçekleştirdi. Bir oğlumuz, bir de kızımız var, küçük oldukları için annelerinde kalmalarını uygun buldum, zaten ben istesem de mahkeme çocuklarımın velayetini eşime verecekti. Mahkeme kararına göre hafta sonları çocuklar bende kalacaktı, bir süre her şey gayet güzel gidiyordu, bir hafta sonu çocuklarımı almaya geldiğimde eşim sanki delirmiş gibi çocukları vermek istemedi. Kapının önünde bana hakaretler, küfürler yağdırmaya başladı. Ben de o gün sinirli olduğunu düşünerek oradan ayrıldım. Haftaya geldiğimde bir de ne göreyim! Eşim, çocuklarımı da alıp ikamet ettiği bölgeden ayrılmış. Ben de bunun üzerine polise haber verdim, ondan sonra ailesinin ve diğer akrabalarının evlerini araştırdım yoktu, hatta en iyi arkadaşlarına bile uğradım ama bulamadım. Yaklaşık 3 aydır kendisine ulaşamıyorum, çocuklarım hastalansa bir şeye ihtiyacı olsa yapabilecek hiçbir şeyim yok. Ben de bu durumdan dolayı mahkemeye giderek geçici velayet talebinde bulundum. Eşimin bu kadar olumsuz tavırlarına karşı benim mahkemeye sunduğum geçici velayet reddedildi. Ben de mahkemenin doğru karar vermediğini düşünerekten Yargıtay’a başvurdum. Oradan da olumsuz sonuç çıkarsa ne yapmalıyım? Adalet Bakanlığına ya da farklı bir yere müracaat edebilir miyim? Hâkimin görevini düzgün yapmamasından dolayı nereye başvurmalıyım? Hepiniz teşekkürler değerli arkadaşlarım.

Cevap:

      Merhaba, hâkim ilk etapta sizin geçici velayet talebinizi ret edebilir, neticede sizin söylediğiniz olayları kanıtlamanız gerekiyor, belki de siz çocukların velayetini alıp kaçacaksınız, onun için böyle bir karar çıkmış olabilir. Eşinize ulaşamadığınızda direkt olarak polislere haber vererek görevinizi yapacaktınız, bu olaylar tekrarlandığında mahkeme gereken uygun kararı verecektir. Eğer siz mahkemeden ya da hâkimlerden memnun değilseniz başka bir mahkemeye de müracaat edebilirsiniz. Eğer bütün mahkemeler sizin aleyhinize sonuç veriyorsa sizin tezlerini doğru olmayabilir, karşı tarafın ettiği hakaretleri küfürleri şahitler ile kanıtlarsanız eliniz güçlenebilir. Bu tür davalara işinin erbabı bir avukat ile katılmanız size güç katacaktır, belki de geçici velayet talebiniz bu sefer kabul edilebilir, iyi günler.

Geçici-Velayet-reddedildi

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.