Soru:

Merhaba arkadaşlar, evleneli 3 ay oldu, eşimle halen bir birliktelik yaşayamadık, bu konuyu burada yazmam biraz abes gelebilir ama lakin öğrenmek istediğim şeyler var. Neyse, olabilir dedim, internet üzerinden bir takım araştırmalar yaptım, eşime yardımcı olmaya çalıştım ama hiçbir ilerleme kaydedemedik. Bunun üzerine çareyi konusunda uzman doktorlar ile görüşmekte aradım. Kadın doğum doktoruna gittik, o biraz fiziksel olarak sorun var mı, korkusunun sağlık sorunlardan mı kaynaklandığına baktı ama öyle bir durum yoktu. Bende bunun üzerine psikoloğa gidelim dedim, eşim de tamam dedi. Neyse gittik, 4-5 seans boyunca doktor eşime ve bana yardımcı olmaya çalıştı, işini de iyi yapan biriydi ama bu da işe yaramadı, biz halen iki bekâr gibi hayat sürmeye devam ediyorduk. Bu kadar sürenin geçmesine rağmen ve profesyonel yardım almamıza rağmen eşimin düzelmemesi beni şüphelendirmeye başlamıştı. Sanki eşim başkasına seviyor ve benden boşanarak mal ve para koparmaya çalışıyor gibi geldi. Tabi, beni bu paranoyak düşüncelerim doğru çıkmaya başladı, eşim evi terk etti ve uzun bir süre gelmedi. Ben de bu şekilde bir evliliği sürdüremeyeceğimi ve boşanmamız gerektiğimi dile getirdim. Tabi, kendisi de benim bu lafımı bekliyormuş gibi hemen dava sırasında 40 bin TL tazminat ve ayda 1500 TL yoksulluk nafakası talep etti. Sizce benden bu kadar parayı alabilirler mi? Şu an işimden ayrıldım, bu kadar yüksek nafakaya hükmedebilirler mi? Herkese teşekkürler.

Cevap:

      Merhaba, anlattığınız olay birçok kişinin başından geçebiliyor ama umarım en son ki teoriniz doğru değildir. Tazminat için bir tarafın kusurlu olması ve ciddi hasarlar vermesi lazım, yani psikolojik, fiziksel hasar gibi. Anlattığınız kadarı ile ben sizden tazminat alabileceklerine inanmıyorum, nafakayı istedikleri kadar talep etsinler, hâkim sizin gücünüz oranında bir nafakaya hükmeder. Hali hazırda bir işiniz yoksa elinizdeki eşyalara haciz gelebilir ve işe başladığınızda da nafakaları ödemeye başlarsınız. Bence siz iyi bir boşanma avukatı ile görüşün ve bu sıkıntılı boşanma davasını en az masrafla ve en az vakit kaybı ile atlatınEşimin-Korkuları-Yüzünden-Boşanma

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.