Soru:

Herkese merhabalar, uzun bir arkadaşlık, nişanlılık döneminin ardından eşimi çok severek evlendim. Hiçbir zaman sert tartışmalarımız olmadı, her ailede olan ufak tartışmalar oldu. Bu evliliğin en güzel tarafı da bir oğlum, bir kızım oldu, ikisini de her anne gibi çok seviyorum. Eşim yıllar sonra bir şey itiraf etti ve dedi ki: “Evlilik dışı bir çocuğum var”. Ben bunu duyunca şok olmuştum, kendisinde böyle bir şey beklemiyordum. O da bana dedi ki: “Çocuğum bizimle birlikte yaşamayacak, annesi evlendi ve onlar çocuğa bakacaklar ama ben de ufak bir maddi yardım yapacağım”. Ben de tamam o zaman diyerekten durumu kabullendim, çok şok olsam da neticede yapabileceğim bir şey yoktu ve eşimle çok iyi geçiniyorduk. Ben sadece bizimle birlikte kalırsa çocuklarımla anlaşamaz ve evde tatsızlık olur diye korkuyordum. Neyse aradan biraz daha zaman geçti öğrendim ki eşimin evlilik dışı çocuğu kendi nüfusuna aldırmış. Ben ikinci bir şok yaşadım, yalnız çocuk halen bizle yaşamadığı için dert etmemiştim. Benim garibe giden olay ise; eşim benim bilgim ve rızam olmadan da evlilik dışı çocuğu kendi nüfusuna kayıt ettirebilir mi? Benim bu karara itiraz ederek çocuğun eşimin nüfusundan silinmesini sağlayabilir miyim? Çok güzel giden bu evliliğimin kötü bir olayla sonuçlanmasını istemiyorum, bu yüzden yardım edebilirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

Cevap:

     Merhaba, eşinizin bu çocuğu siz evlenmeden önce mi oldu, evlendikten sonra mı oldu? Eğer evlilik zamanında böyle bir durum olduysa ve geçinemiyorsanız boşanma davası açarsanız lehinize sonuçlanabilir. Yalnız, babanın çocuğu kendi nüfusuna geçirmesi için sizden izin alması gerekmiyor, neticede evlenmeden önce olmuş ve çocuğun biyolojik babasıdır. Çocuk şu an sizle birlikte yaşamadığı için dediğiniz gibi bir sorun görünmüyor ama neticede o da bir çocuk, bence biraz iyi niyetli düşünün ve onu da kendi çocuğunuz olarak görün, böylece evliliğiniz daha iyiye gidebilir. Ama ben bu duruma razı olamam diyorsanız en güvenilir bilgiyi; tecrübeli, aile hukukuna bakan avukatlardan öğrenebilirsiniz. İyi günler, hayatta başarılar dilerim.

Eşimin-Evlilik-Dışı-Çocuğu

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.