Soru:

Merhaba, umarım benim başımdan geçen bu olaylar kimsenin başından geçmez. Daha evliliğimizin 6. Ayında, birkaç ufak tartışma yüzünden eşim beni evden kovdu. Evden kovduğu yetmediği gibi bir de gitmiş boşanma davası açmış, tabi, dava hâkim tarafından reddedilmiş. Ben de o dönemde eve dönmemiştim ama mahkeme kararı nedeni ile eve çağrıldım ve gitmek zorunda kaldım. Bir süre hiç konuşmadık, eşim benden boşanmayı kafasına koymuş, sanırım başka biri ile evlenmeyi düşünüyor. 1 yılı doldurmamızın ardından eşim anlaşmalı boşanalım dedi ve nafaka, tazminat hiçbir şey istemediğime dair kâğıtları zorla imzalatmak istedi. Bende bu durumu kabul etmedim, onun her istediğini yapıp beni bu şekilde evden atmasına, boşamasına ve başkasına gitmesine razı olamazdım. Ben de diretince eşim beni evde tekrar kovdu. Bu olayların üzerinden neredeyse 2 sene geçti, dava nedeni ile bana bir tebligat gelmedi, komşulara kadar herkese baktım ama tebligat yok, hatta muhtara da uğradım ama orada da yoktu. Şimdi, bana tebligat ulaşmadığı halde, eşim beni istediği şartlarda boşayabilir mi? Yani, ben mahkemede değilken eşimin avukatlar yardımı ile beni kolayca boşaması mümkün mü? Eşim evliliğimizin ilk aylarında ev aldı ve orada oturuyor, boşanma halinde evden hak talep edebilir miyim? Çok soru sordum, cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürü bir borç bilirim.

Cevap:

     Merhaba, öncelikle geçmiş olsun, eşinizin sizi evden kovduğunu, kavgalarınızı şahitler ile kanıtlarsanız boşanma davası sırasında yüklü bir tazminat bile talep edebilirsiniz. Neticede evden atıldınız, gidecek yeriniz yok ve istemediğiniz kötü olaylar yaşayabilirdiniz. Eğer eşiniz size tebligat yollamadıysa boşanma işlemlerini tabi ki yapamaz, sizin de mutlaka davada bulunmanız gerekiyor. Eğer, ikamet adresinize ya da muhtara tebligat geldiyse ve sizin haberiniz yoksa o zaman dava aleyhinize sonuçlanabilir. Davada gördüğüm kadarı ile eşiniz kusurlu, bu durumu kanıtlarsanız boşandıktan sonra yoksulluk nafakası talep edebilirsiniz. Evlilik döneminde alınan her türlü taşınır, taşınmaz eşyalar eşlerin ortak malı sayılır, bu yüzden evde sizin de payınız varsa ve boşanma esnasında yarısını alabilirsiniz. Her zaman en sağlam bilgileri iyi avukatlardan alabilirsiniz, bu yüzden çevrenizdeki boşanma avukatları ile konuyu ayrıntılı görüşmenizi tavsiye ediyorum, iyi günler diliyorum.

Eşim-Beni-Evden-Kovdu

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.