Soru:

Merhaba saygıdeğer arkadaşlar, şu an 23 yaşındayım, 15 yaşında da bir kardeşim var. Annemle babam anlaşamadığı dönemlerde çok büyük sorunlar yaşadık, bu sorunların akabinde ailem boşandı ve babam anneme 400 TL yoksulluk nafakası ödüyor. Annem çalışmadığı için durumu iyi değil ve biz de kardeşimle babamla kalıyorduk. O dönemde ben 16 yaşındaydım ve kardeşim de 8 yaşındaydı. Babam birkaç sene sonra yeniden evlilik yaptı, evlilik yaptığı bayan kendinden oldukça gençti ve bu yüzden ben 18 yaşına geldiğimde beni evden ayrılmaya zorladı. Ben de annemin yanına gittim, ekonomik durumu iyi olmadığı için kendime iş aramaya başladım, düz lise mezunu olduğum için her yerde iş bulamıyordum, çünkü bildiğim bir meslek dalı yoktu, ne iş olursa yaparım modunda iş aramaya başlamıştım. Uzun bir süre iş bulamadım ve ben de tekrar babamı aradım, dönmek istedim ama kesinlikle olmaz cevabını aldım. Babam bir okulda müdür, durumu iyi ama buna rağmen bana hiçbir desteği olmuyor. Kardeşim henüz küçük olduğu için ona bakıyor ve üniversiteyi kazanırsa da göndereceğini söylüyor. Benim için ise öyle bir teklifte bulunmadı, nedense üvey evlat olduğumu düşünmeye başlamıştım. Benim yaşım biraz fazla ama yine de üniversite okumak istiyorum, ekonomik durumum kötü olduğu için kendi imkânlarımla ya da annemin imkânları ile okuyamam, eğer üniversiteyi kazanırsam babam benim masrafları mı karşılamak zorunda kalır mı? Oğluna bakmayan baba hakkında ne yapabilirim? Geleceğim için çok önemli bir konu olduğu için sizden yardım bekliyorum, teşekkürler.

Cevap:

     Merhaba, kanunlara göre aileler çocuklarının eğitimlerini üstlenmek zorundadır fakat yaşınız 23 olduğu için kesin bir bilgi veremiyorum. Birçok davada 18-19 yaşındaki kişilerin açtığı davalar ile ailelerinden nafaka alabildikleri olmuştur, bunun nedeni de okuma çağındaki bir gencin, hem okuyarak, hem çalışarak eğitimini tamamlamasının zor olmasından kaynaklanmıştır. Durumunuz kötü biliyorum ama siz bir avukat ile görüşün ve detaylı bilgi alın, dava örnekleri sizde 5 yaş küçükler için geçerli oluyor, belki de belirli bir yaşa kadar nafaka talep edebilirsiniz.

Oğluna-Bakmayan-Baba-Hakkında

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.