Soru:

Merhaba sevgili arkadaşlar, eşimle severek evlendik, evlenmeden önce 3 yıl sevgiliydik, 2 yıl da nişanlı kaldık. Ben şimdi çok iyi tanıdığımı zannediyordum ama ne yazık ki yanılmışım. Evliliğimizin ilk dönemleri gayet güzeldi, beraber iyi vakit geçiriyorduk, sinema, tiyatro, akşamları yemeğe çıkıyorduk, arkadaşlarımızla takılıyorduk. Her şey bu kadar iyi giderken eşimin işleri kötüye gitmeye başladı, yeni bulduğu işin maaşı da düşük olunca o da gözünü karartıp yurt dışında çalışma kararı aldı. Bakü’de iş bulan eşim, ev tuttuktan sonra gerekli araştırmaları yaparak seni yanıma alacağım dedi. İlk iki ay sürekli arıyor, hal hatır soruyor, her şey iyiydi. Bir ara aramamaya başladı, ben de işlerinin yoğun olduğunu düşünerekten pek üstelemedim. Her ay düzenli para yolluyordu son 3 aydır onu da yollamaz oldu ve ben de geçimimi ailemden karşılamaya başladım. Eşimin başına bir şey geleceğini düşünerekten polise gittim, durumu izah ettim ve gerekli araştırmaları yapacaklarını söylediler. Kısa bir süre sonra beni aradılar, eşimin Bakü’de çalışmaya devam ettiğini ama orada başka biri ile evlilik yaptığını hatta bir de evlendiği kişinin hamile olduğunu söylediler. Ben şok geçirmiştim, eşim evli iken nasıl evlilik yapabilir? Dünya üzerinde tek eşle evlilik zorunlu değil mi? 5 farklı ülkeye gitse her birinde tekrar mı evlenecek? Benim boşanma davasının açarken izlemem gereken yol nedir? Eşim yurt dışına gitti ve dönmesi, nafaka, tazminat talep edebilir miyim? Bu konu hakkında beni aydınlatacak birileri varsa sevinirim, teşekkürler.

Cevap:

     Merhaba, eşiniz sizinle hala evliyken başka biri ile ilişkiye girse dahi boşanma davası açabilirsiniz. Eşinizin buradaki evliliği orada onaylatmaması nedeni ile tekrar evlilik yapmış olabilir, tabi, yaptığı evlilik resmi mi, gayri resmi mi onu da öğrenmek lazım. Anlattıklarınıza göre kusur eşinizde, maddi, manevi tazminat davası açabilirsiniz, hatta iyi bir miktarda yoksulluk nafakası da talep edebilirsiniz. Boşanma davasında izleyeceğiniz en iyi yol öncelikle iyi bir avukatla görüşmektir, ardından burada anlattıklarınızı kanıtlayacak belgelere, tanıklara ihtiyacınız olacak. Öncelikle eşiniz ile uzlaşmaya vararak dava açarsanız sonuçlanması daha kısa sürer, diğer türlü beklediğinizden uzun sürebilir. Mahkeme süresince tedbir nafakası talep edebilirsiniz.

Eşim-Yurt-Dışına-Gitti-ve-Dönmedi

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.