Soru:

Merhaba, biz 3 kardeşiz, ben 25 yaşındayım, evliyim ve 2 yaşında bir kızım var. 18 yaşındaki kardeşim lise sonda ve bir de 15 yaşında küçük kardeşimiz var. Eski dönemlerde bildiğiniz üzere evlilikler ailelerin zoru ile yapılıyordu, annemde o dönemde böyle bir evlilik yaptı ve ailesi tekrar kabul etmez diye de boşanamadı. 26 yıllık evliliğini mutsuzluklar içinde geçirse de çocuklar için bu üzüntülere göğüs germek zoruna kaldı. Annemin ve bizim yaşadığımız bu evlilik döneminde, ne yazık ki babamızın birçok olumsuzluğu ile karşılaştık. Evimizde ekonomik bir sıkıntı olsa babam hemen gider dışarıda ne kadar tanıdık varsa durumu anlatırdı. Ufak bir tartışma olsun yine hemen herkese anlatırdı. Tabi, olaylar sadece bununla da sınırlı değil, sürekli sinirli olduğu için anneme ve bizlere hakaret eder sürekli bizi aşağılardı. Evinin düzenini, kendine hiç özen göstermezdi. Annem 26 senelik bu evliliğin sonunda bardağın taştığını söyleyerek 15 yaşında kardeşim ile beraber evi terk etti. Annem memur, ekonomik durumunda sıkıntı yok, bu yüzde yeni bir ev kiralayarak artık babamla yaşamama kararı aldı. Babam ise bu boşanmaya karşı çıktı, evi bize vermeyeceğini, kendisinin satacağını söyledi. Babam evi tek başına satabilir mi? Bu boşanma sürecinde babam kardeşlerim için hiçbir maddi, manevi yardım yapmadı, yapmak zorunda değil mi? Boşanma ve ardından yaşanan olumsuzluklar ile ilgili sorularımı cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürleri mi sunuyorum, saygılar.

Cevap:

     Merhaba, öncelikle yaşadığınız bu talihsiz olaylar nedeni ile sizin adınıza çok üzüldüm. Türkiye’de birçok ailede boşanma ve ardından yaşanan olumsuzluklar süregelmektedir. Babanızın ettiği hakaretleri, aile sırlarının dışarıya aktarılmasını şahitler ile kanıtlayabilirseniz boşanmada haklı taraf anneniz olacaktır. Babanız çocukları için iştirak nafakası vermek zorundadır, özellikle küçük kardeşiniz için verecektir. Anneniz memur olduğu için yoksulluğa düşmeme durumunda belki nafaka talebi ret edilebilir ama yine de hâkimin hangi yönde karar vereceğiniz bilemeyiz. Eğer eviniz evlilik döneminde ortak alındıysa baba ve annenizin eşit hakları vardır, satarak ya da bir taraf parasını ödeyerek evi kendine alabilir.  Konu ile ilgili yüz yüze profesyonel bir avukat desteği almanız daha mantıklı olacaktır, iyi günler.

Boşanma-ve-Ardından-Yaşanan-Olumsuzluklar

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.