Soru:

Herkese merhaba değerli arkadaşlarım, 21. Yüz yılda olmamıza rağmen halen saçma usuller ile evlendirilme devam ediyor. Bunlardan biri de beni geri kafalı ailem yüzümden başıma geldi. Geçtiğimiz aylarda babamlar kendi kafalarına göre bana bir eş adayı bulmuşlar, evimize geldiler, tanıştık falan ondan sonra gezin, çay için bir birinizi tanıyın dediler, tabi, bu biraz emri vakiydi, hayır istemiyorum deme şansım olmadı. Daha 2 gün bir birimizi tanımadan aile arasında söz yapıldı, 1 hafta sonra nişan, kına falan yapıldı, ardından kendimi nikâh dairesinde buldum. Olaylar o kadar hızlı ilerliyordu ki ne oluyor diye itiraz bile edememiştim, babamdan korkum da bunu kanıtlıyor sanırım. Evlendik ama daha ev bile tutmadan, aynı evde yaşamadan eşim başka bir yere gitmek zorunda kaldı, benim de o dönemde durumum çok kötüydü, bunu eşim ve ailem de görmüş olacak ki benim hastalanıp ölmemden çok korktular, yaptıkları hatayı anladılar ve evlilikten 1 hafta sonra boşanma işlemlerine başladık. İkimiz de anlaştığımız için boşanma kısa sürede gerçekleşti, ben yavaştan kendimi toparlamaya çalışıyordum ki bu kısa süreli evliliğim beni kâğıt üzerinde dul gösterecekmiş. Şimdi ben ilerde hayatımın aşkı ile tanışırsam ben dulum mu diyeceğim? Beni bu şekilde kaç tane evlilik yapmamış erkek kabul eder ki? Sizce de adil mi bu? Ben aynı evde yaşamadım, elini bile tutmadığım biri yüzünden niye dul görüneyim? Kâğıt üzerinde bu evliliği hiç yaşanmamış gibi göstermem mümkün müdür? Lütfen bana yardımcı olun, bir bunalımı daha kaldıracak gücüm kalmadı.

Cevap:

     Merhaba, bildiğim kadarı ile nüfus kayıtlarına geçmiş evlilik olayını sildirmenizin imkânı yok, zaten siz bir şey yaşamamışsınız, evleneceğiniz kişiye durumu izah edersiniz, gerekirse de doktor raporlarını kendisine sunarsanız. Ben illa ki araştıracağım diyorsanız iyi bir avukat ile görüşerek konuyu ayrıntılı inceleyin. Belki psikolojinizin bozuk olması nedeni ile yeni düzenlemeler ile böyle bir şey yapabilirler ama ben yine de çok büyük bir ihtimal vermiyorum. Umarım sizin burada yaşadığınız olay başka arkadaşlara örnek olur ve sizin yaptığınız hatayı yapmazlar, geçmiş olsun ve hayatta başarılar dilerim.

Boşanma-Durumunun-Nüfus-Kayıtlarına-Geçirilmemesi

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.