Soru:

Merhaba arkadaşlar, sizlere birkaç sorum olacak, sorularımı gördükten sonra herhalde boşanmayı düşünüyor bu adam diyeceksiniz ama öyle bir durum yok. Babam 35 yıllık esnaf, eski insanları bilirsiniz, çok tutumludur ve gereksiz hiçbir harcama yapmazlar. Babam sonra dönemlerini hastanede geçirdi ve kanserden dolayı hayatını kaybetti. Annem de bundan 4 yıl önce vefat etmişti, başka bir kardeşim de bulunmadığı için miras bana kaldı. Babam kazandığı çoğu parayı banka hesabında biriktirmiş ve ben miktarı görünce baya bir şaşırmıştım. Ben bu para ile kendime 3 katlı bir ev yaptırmak istiyorum, yaptıracağım bu eve babamdan kalan miras yetmezse kredi çekerek üzerini tamamlamak istiyorum. Benim sormak istediğim; kredi çekerek üstünü tamamladığımda eşim bu evden hak iddia edebilecek mi? Bildiğim kadarı ile miras olarak kalan paraya, taşınır ya da taşınmaz eşyalara eşler hak iddia edemiyor. Yaptıracağım ev için ödeyeceğim parayı kendim temin etsem de eşim boşanırsak hakkını isteyebilir mi? Mal paylaşım rejimleri hakkında hangisini seçmem gerekiyor? Eşimle beraber notere gidersem ve şu mallarda hakkım yoktur diye yazı alırsam ilerde sıkıntı yaşar mıyım?

Cevap:

      Merhaba, aileden kalan para, ev, araba, altın ve diğer bütün mal varlıkları kişinin kendisine aittir ve eşler bu mallardan kesinlikle bir şey hak talep edemezler. Yalnız, kredi çekerek ya da başka bir yolla mirasın üstüne para eklerseniz o zaman eşiniz hak talep edebilir. Neticede kredi çekince ya da borç alınca evde bir sıkışıklık olacak ve eşiniz de bu sıkıntıya ortak olacak, o yüzden o zaman hak iddia edebilir. Noterde yapacağınız herhangi bir sözleşmeye eşiniz itiraz edebilir, en güzel yöntem eşinizle beraber mal ayrılığı sözleşmesi imzalamanızdır. Mal ayrılığı sözleşmesini yaparken de mutlaka bir avukat ile görüşünüz, her geçen gün yeni bir kanun, tüzük, yönetmelik çıkıyor ya da değişiyor. Bu yüzden ileride büyük sıkıntılar yaşamamak için profesyonel bir yardım almanız sizin için en hayırlısı olacaktır. Mal paylaşım rejimleri hakkında söyleyebileceklerim bu kadar, umarım sorunu en kısa sürede çözersiniz, iyi günler.

Mal-Paylaşım-Rejimleri-Hakkında

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.