Soru:

Herkese merhaba, annem bundan 3 yıl önce şeker hastalığından dolayı vefat etti. Erkek milleti tek başlarına başlarının çaresine bakamadıkları için babam tekrardan bir evlilik yaptı. Babamın yapmış olduğu bu ikinci evliliğin üstünden 3 sene geçti ve babam ev, dükkân gibi taşınmazları ben ve kız kardeşimin üstüne devretti. Annem vefat ettiği dönemde de bir evi iki çocuğuna bırakmıştı, yani babamdan bir ev bir dükkân, annemden de bir ev kardeşimle bana kalmış oldu. Babamın evlendiği ikinci eşi nedenini bilmediğimiz bir olaydan dolayı evi terk etti. Babam normalde sakin bir insandır, nasıl bir olay yaşadılar, neden terk etti bilmiyorum. Bir süre sonra babamın bize devretmiş olduğu taşınmaz mallardan hak iddia etiğini öğrendik, yani kadının amacı babamın mal varlığını yemekmiş. Şimdi benim sorularım; babamın evlilik yaptığı bu kadın, babamın bize vermiş olduğu ev ve dükkândan hak talep edebilir mi? Rahmetli annemizden kalan ev için de bir yolunu bulup hak iddia etme şansı var mıdır? Babamın sahip olduğu bütün taşınır, taşınmaz eşyalar ilk evliliğinden bu yana yapılmıştır, ikinci evliliğinden sonra en ufak bir eşya bile alınmamıştır. Cevap veren dostlarıma şimdiden teşekkürler, iyi akşamlar.

Cevap:

     Merhaba, öncelikle geçmiş olsun, ne yazık ki dünyada halen çıkar için evlilik yapan milyonlarca insan var. Babanızın ya da annenizin evlenmeden önceki dönemlerde sahip olduğu; para, ev, araba, dükkân her ne olursa olsun kendi şahsına aittir ve istediği kişiye de devretme hakkı bulunmaktadır. Bu yüzden de yeni eşi eski dönemdeki mal varlığından hiçbir hak talep edememektedir. Ancak babanız ilerleye dönemlerde hayatını kaybederse yeni eşi babanızın bütün mal varlığından hakkı olacaktır. Hatta sizin üstünüze yaptığı mallara bile farklı gerekçeler göstererek hak iddia etmeye çalışacaktır. Yani, eşim o mal varlıklarını çocukların üstüne yaparken akli dengesi yerinde değildi, içmişti gibi şeyler ile itiraz edebilir. Konu hakkında daha kapsamlı bilgileri alabilmek için profesyonel boşanma avukatları ile görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır, gözden kaçan ufak bir bilgi ya da ayrıntı bile istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Boşanma-ve-Ardından-Yapılan-Evlilikte-Mal-Paylaşımı

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.