Soru:

Merhaba, eşimle yaşadığım şiddetli geçimsizlikten dolayı boşanma kararı aldım, ailecek tanıdığımız bir avukat vardı ve ben ona dilekçe verdim, dilekçede şiddetli geçimsizlikten dolayı boşanmak istediğim hakkında bilgiler vardı. Avukatı ise boşanma dilekçesinden bana hiç bahsetmedi, işlem yaptı mı, yapmadı mı, hiçbir bilgim yoktu. Ben de ailecek tanıdığımız için acaba eşimin zorlaması ile başka bir şeyler mi yaptı diye düşünerek başka bir avukat ile görüştüm. Benim şiddetli geçimsizlik olarak vermek istediğim dilekçeyi kültürel farklılıklar olarak göstererek bu şekilde mahkemeye sunmuş. Bu durumdan dolayı avukat ile görüşmeye gittim ve benimle görüşmeye gelirken eşimi de getirmiş, beni boşanmaktan vazgeçirmek istiyorlardı. Eşim de biliyor ki evdeki bağrışmaları ve kavgaları komşular biliyor ve onların tanıklıkları ile ben haklı çıkacağım ve kendisi de tazminat ve nafaka ödemek zorunda kalacak. Eski avukatın beni farklı yönlendirmesi suç değil mi? Bu durumu kanıtlarsam avukatın ceza alma ihtimali nedir? Vermiş olduğum dilekçenin içeriğini değiştirebilmem mümkün mü? Eğer bu mümkünse hangi yolları izlemem gerekiyor? Eski avukatımın boşanma dilekçesini verdiğinden bile emin değilim, bu durum hakkında nasıl bilgi sahibi olabilirim? Bu evlilikten 3 yaşında bir oğlum var, oğlumun velayetini alabilme şansım ne kadardır? Çok soru sordum farkındayım, şimdiden hepinize çok teşekkürler.

Cevap:

     Merhaba, söylediğiniz gibi eski avukatınızın yapmış olduğu bu hareket kanunlara aykırıdır fakat siz de bu suçlamanızı ispatla yükümlü olduğunuzu unutmayınız. Eğer söylediklerinizi kanıtlarsanız, yani avukat gerçekten sizin dediklerinizin aksini yaptıysa baroya şikâyette bulunun ve üstüne bir de manevi tazminat davası açınız. Eski avukatınızla anlaşmalarınızı sona erdirerek yeni ve iyi bir boşanma avukatı ile görüşüp dava dilekçesinin iptalini ve yenisinin düzenlenmesini talep edebilirsiniz. Anlaşacağınız yeni avukat sayesinde dilekçe verilmiş mi, ya da verilmemiş mi hepsini öğrenerek durumu düzeltebilirsiniz. Oğlunuzun yaşı küçük olduğu için velayeti alma ihtimaliniz çok yüksek, bulaşıcı hastalık ve psikolojik sorunlarınız yoksa şansınız daha da fazla olur. Ülkemizde işini çok iyi yapan boşanma avukatları var, onlardan biri ile anlaşarak yaşadığınız karmaşıklıktan kolaylıkla kurtulabilirsiniz, iyi günler.

Boşanma-Dilekçesinin-İçeriğini-Değiştirmek-Mümkün-mü

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.