Soru:

Herkese selamlar, 7 sene önce Türkiye’de evlendik, şu ansa 2 senedir ayrı yaşamaktayız ama resmiyette halen evliyiz. Uzun bir birlikteliğimiz olduğu için bir birbirimize şans vermek istedik, bunun için de bir süre ayrı yaşamaya karar vermiştik. 2 tane oğlumuz var ve bu ayrı yaşadığımız dönemde çocuklar ben de kaldı babaları da hafta sonları görmeye geliyordu. Bu ayrı yaşama işi eşime ve bana iyi gelmiş olacak ki birleşme kararını görüşmedik bile. Tabi, bu ayrılıktan dolayı ikimiz Avusturya’da yaşarken şu an ben eski işime Avusturya’da devam ediyorum fakat eşim Hollanda’da yaşamaya başladı. İkimizin de yaşadığı yerler farklı ve evliliğimiz ise Türkiye’de yapıldı. Biz eşimle anlaşmalı olarak boşanmak istiyoruz fakat farklı Ülkelerde olmamız nedeni ile davayı açamadık. İkimiz farklı avukatlara vekâlet vererek anlaşmalı boşanma davası açabilir miyiz? Eğer böyle bir şey mümkün değilse bize nasıl bir yol önerebilirsiniz? Davanın kısa sürede sonuçlanması için ek olarak ne gibi işlemler yapmamız gerekiyor? Daha önce bu tür bir dava ya da vaka ile karşılaşmış olan arkadaşlar varsa ve bana yardımcı olabilirler ise çok minnettar kalırım.

Cevap:

     Merhaba, eşiniz ile anlaşmalı boşanma yapmanız dava sürecini büyük ölçüde kısaltacaktır fakat bazı kriterleri de yerine getirmeniz gerekmektedir. Öncelikle, velayet, nafaka, tazminat ve mal paylaşımı gibi her konuda anlaşmanız gerekiyor, biriniz herhangi bir konuda bir şeyi kabul etmezse çekişmeli boşanma olur ve bu da dava süresini uzatır. Bu nedenle dava gününe kadar mutlaka her konuda anlaşın ve o şekilde mahkemede bulunun. Boşanma ve evlenme gibi davaları vekâlet ile yapmanız mümkün değildir, mutlaka dava görüldüğü esnada ikinizin de mahkemede bulunması gerekmektedir. Eğer siz her konuda anlaştıysanız avukatlara vekâlet verin ve size dava günü alsınlar, bu dava gününde ikiniz de davada bulunursanız işleriniz bir nebze de olsa rahatlayacaktır. Dava süresini kısaltmanın bir yöntemi de ikinizin de temyizden feragat dilekçesi vermenizdir. Her ne kadar anlaşmalı boşanma olsa da mutlaka avukatlar ile görüşün, aksi takdirde sık sık Türkiye’de dava için bulunmanız gerekebilir.

YurtDışında-Yaşarken-Boşanmak

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.