Soru:

Herkese merhaba, 6 aylık evliyim, daha evliliğin ilk dönemlerinde büyük sorunlar yaşamaya başladım. Evliliğimizin ilk ayından itibaren eşimden hiç beklenmedik davranışlar gördüm. Aileler bir araya geldi ve yeni evlisiniz, sakin olun alışırsınız bir birinize gibi laflar ile arayı bulmaya çalıştılar. Eşimle yaşanan problemlerin başında alkol geliyor, evlendiğimiz ilk aydan bu yana eşim sürekli alkol alıyor ve bu da beni çok rahatsız ediyor. Daha ilk zamanlardan beri alkol alsın ya da almasın eşim bana tokat attı. Bunun yanı sıra eve gelen aile bireylerine ya da misafirlere alkolün de etkisi ile birlikte hakaretler etmeye başladı. 2 aylık hamile olduğum dönemde bile eşim beni dövmeye devam etti. Hatta eşim dayağın dozunu öyle kaçırdı ki bebeğim 3 aylıkken düşük yaptım ve bunu hastane raporu ile de belgeledim. Bunun üzerine eşim başka bayanlar ile görüşerek beni aldatıyor, bu nedenlerden dolayı da boşanmak istiyorum. Eşimin beni aldattığına dair elimde güçlü bir belge yok, belki ilerleyen zamanlarda şahit bulabilirim. Eşim çalışmıyor, ailesinden aldığı paralar ile sürekli içiyor, evine de bakmıyor. Bu yüzden eşimden nafaka istemeyeceğim, istesem de veremeyeceğini biliyorum. Benim sizlerden istediğim mahkemede ne yapmam gerektiğini söylemeniz, eşimden en kısa sürede boşanmak istiyorum ve bana yol gösterecek birine ihtiyacım var. Davanın süreci ve masrafları hakkında bilgisi olan varsa cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Cevap:

      Merhaba, anlattığınız bu olaylar mutlak boşanma sebebidir. Eşinizin sizi dövdüğüne dair hastane raporu ya da dayak nedeni ile düşük raporu sayesinde eşinizden maddi manevi tazminatın yanı sıra nafaka da talep edebilirsiniz. Nafaka veremeyeceğinden dolayı istemem diyorsunuz fakat ileriki dönemlerde işleri iyi giderse nafaka alabilmeniz için şimdiden nafaka talep etmelisiniz. Sürekli hakaret, küfür, dayak gibi konuları gören ve duyan şahitleriniz varsa bu sizin elinizi güçlendirir ve davanın sürecini kısaltır. Avukat ücretleri 2-3 bin TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Mahkemenin dosya masrafları 200-300 TL gibi ufak bir tutarda olacaktır ama bu fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Davanın en kısa sürede sonuçlanması ve davanın lehinize çözülmesi için işinin ehli bir boşanma avukatına ihtiyacınız olacaktır.

Kısa-Süreli-Evlilikte-Boşanma-Davası-Açmak

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.