Soru:

Selam arkadaşlar, 14 sene gibi uzun bir evlilik yaşadım, eşim özel bir şirkette güzel bir mevkide, ben de memur olarak görev yapıyorum. Eşimle evlendikten 5 sene sonra ev sahibi olabilmek için dönemin meşhur sistemlerinden olan kooperatife katıldık. Tabi, kooperatif döneminde paraya sıkıştığımız zamanlarda ailem sağ olsun sürekli bize yardım etti, bunun dava açısından pek faydası olacağını düşünmüyorum ama yine de belirtmek istedim. Kooperatif yaklaşık 5 sene sürdü ve ev sahibi olduk, eve ailemin katkısından dolayı tapu benim adımaydı. Eşim 4 sene önce emekli oldu ben de 2 sene önce emekli oldum. Boşanma davamız gerçekleştikten sonra sahip olduğumuz evde ben oturuyorum fakat ben tapuyu bedelsiz şekilde eşime devretmiştim. Ben evin satılıp paylaşılmasından yanayım ama eşim oturmama müsaade ediyor satmama izin vermiyor. Zamanında tapuyu eşime devretmiştim tekrar kendi üstüme alma şansım var mıdır? Bu karmaşık durumdan en avantajlı şekilde nasıl kurtulabilirim, bilgisi olan varsa lütfen bana yardımcı olabilir mi?

Cevap:

     Merhaba, eşiniz evi tek başına satamaz, neticede siz evi evliliğiniz süresinde beraber almışsınız. Tapuyu eşinizin izni olmadan tekrar kendi üstünüze alamazsınız. Eğer eşlerden biri evi tek başına aldığını ispatlarsa ya da evlilik sürecinde eşler arasında yapılan bir sözleşme varsa o zaman eşlerden biri evin kendisinin olduğunu kabul ettirebilir. Siz de memur olarak görev yaptığınız içi geliriniz var, yani ev yapılırken katkı sağlamanız mümkündür, bu şekilde ev eşinizin üzerine de olsa sizin de hakkınız olmaktadır. Eşlerin birlikte yatırım yapmaları, ev almaları, para biriktirmeleri doğaldır, bu işlemler yapılırken de eşler arasında güven duygusu nedeni ile herhangi bir sözleşme yapılması gerekmez. Tabi, mal rejimlerinin zaman aşım süreleri de bulunmaktadır, benim bu konu hakkında net bir bilgim yok. Net bir bilgim olmadığı için de sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum, bu yüzden de sizin boşanma avukatı ile konuşarak konu hakkında net bir bilgi almanızı tavsiye ediyorum. Sadece buradaki bilgiler ile böyle ciddi bir işe bulaşmayın mutlaka uzman avukatlardan yardım alın.

Boşanma-ve-Ardından-Gelen-Sorunlar

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.