Soru:

Selam arkadaşlar, 3 senedir evliyim, eşim 6 aydır eve uğramıyor, nereye gitti, kimle yaşıyor, ne yapıyor, hiçbir bilgim yok. Kendine ait bir şirketi vardı, tecrübesizlik, piyasanın kötü şartları derken etrafa borcunu ödeyemedi ve bu yüzden evi terk etti fakat bana da bir şey söylemedi. Eşim böyle bir durumda iken ben kendisi ile evli kalmak istemiyorum, eşimin aylardır eve uğramaması, sorumsuz olması boşanma davası açabilmek için yeterli olur mu? Çünkü ben kendisine güvenemiyorum, belki başka bir birlikteliği var, beni aldatıyor, ben bu şüphe ile yaşamak istemiyorum. Benim de ekonomik durumum iyi değil, avukat ücretleri, mahkemenin dosya masrafları ne kadar tutar altından kalkabilir miyim bir fikrim yok. Boşanma davası açmam için mutlaka bir boşanma avukatı ile anlaşmak zorunda mıyım? Avukat ve mahkeme masrafları hakkında bilgisi olan var mı? Bu konu hakkında internette bir araştırma yaptım ama istediğim şekilde bir sonuca ulaşamadım. Umarım sizlerden yararlı cevaplar alabilirim, bu konu benim için çok önemli, teşekkürler.

Cevap:

       Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Eşiniz eğer 6 ay gibi uzun bir süredir eve uğramıyorsa ve kaçak durumdaysa boşanma davası açabilirsiniz. Neticede hayat arkadaşınız size karşı olan sorumluluklarını yerine getirmemektedir, bu durum siz mağdur ve mutsuz etmektedir. Bu nedenle de boşanma davası açabilirsiniz. Evi terk eden eşe boşanma davası açmak için avukat tutma zorunluluğunuz yok. Bu tür davaları hızlı çözümlemek ve olumlu sonuç alabilmek için iyi bir boşanma avukatı yararınıza olacaktır. Mahkemenin dosya masrafları çok büyük miktarlarda tutarlar değildir yalnız baronun avukatlar için belirlediği ücret size şu aşamada pahalı gelebilir. Avukatlık ücretleri kişiden kişiye farklılık gösterir, çevrenizde araştırmanız faydalı olacaktır. Eşinizin bu olumsuz davranışlarından dolayı davayı kazanırsanız avukat masraflarını eşinize ödetebilirsiniz. Ayrıca nafaka ve eğer çocuğunuz varsa çocuğunuz için de nafaka talep edebilirsiniz. Tabi, bu kadar fazla konuda dava açmanız için mutlaka avukat ile görüşürseniz daha rahat edersiniz, aksi takdirde dava gereğinden fazla uzayacaktır ve bu durum sizi daha çok mağdur duruma sokacaktır.

Evi-Terk-Eden-Eşe-Boşanma-Davası-Açmak

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.