Soru:

Merhaba, 8 aylık çiçeği burnunda diye tabir edilen evli bir bayanım. Eşimi o kadar çok seviyor, o kadar çok âşıktım ki aile fertlerimden hiçbirini dinlemedim ve evlendim. Nitekim ailemin bir bildiği varmış ki bu evliliği onaylamamışlar. Her şey çok iyi giderken sanki eşim gitti yerine bir başkası geldi. O iyi niyetli, muhabbetli insan gitti ve sorumsuz, bencil, sinirli bir insan geldi. Evliliğin birkaç ayından sonra eşim bana küfürler etmeye başladı, bu küfürler ile siniri gitmeyince bir de üstüne dayak yedim. Ben bir bayan olarak çalışıyorum, para kazanıyorum, evin bakımını, temizliğini yapıyorum bir de üstüne dayak yiyorum. Ben eşime hiçbir zaman sen çalışmıyorsun, ben çalışıyorum gibi bir laf kullanmadım, onu karşılıksız sevdim ama o bana neler yaptı. Bu kadar soruna dayanamadım ve evi terk ettim, bir süre sonra eşim bana mesaj atmaya başladı, sana bir daha el kaldırmayacağım, dövmeyeceğim lütfen geri gel dedi. Ben de pişman olduğunu düşünerek geri gittim. Dediği gibi bir daha dayak yemedim ama ondan daha beterini yaptı ve bana her gün onurumu zedeleyen laflar söylemeye başladı. Ben de bunun üzerine dayak atan eşe boşanma davası açmak istiyorum. Elimde bulunan seni bir daha dövmeyeceğim mesajı işe yarar mı? Eşimin bana küfrettiğini ve eşimin beni dövdüğünü de gören komşularımız var. Eşim boşanmak istemiyor ama olay ortada, dava kısa sürede sonuçlanır mı? Şu an işimden ayrıldım, eşimden nafaka alabilir miyim? Teşekkürler.

Cevap:

    Merhaba, eşinizin size gönderdiği mesajlar, tanıklar mahkemede çok işinize yarayacaktır. Şiddet ve onur kırıcı sözler boşanma davası açmanıza yeter. Davanın ne kadar sürede sonuçlanacağını kestiremeyiz ama çok kuvvetli deliller ile dava süreci biraz daha kısalabilir. Eşinizden nafaka alabilirsiniz, alacağınız tutar eşinizin ekonomik durumu ile doğru orantılı olacaktır. Hatta dava sürecinde de mahkemeye başvurarak tedbir nafakası talep edebilirsiniz. Yani boşanma davası süresince eşiniz size nafaka ödemek zorunda kalacaktır. Boşanmanızın kesinleşmesi üzerine işiniz de olmadığı için boşanmadan dolayı yoksulluğa düşeceksiniz, bu durumda da mahkeme eşinize nafaka ödeme yükümlülüğü getirecektir. Davayı kısa sürede sonuçlandırmak ve nafaka hakkında detaylı bilgi almak için lütfen boşanma avukatları ile görüşmeye çalışın, iyi günler.

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.