Soru:

İyi günler, yaklaşık 2 senedir evliyim, evliliğimin ilk ayından bu yana sorunlar baş göstermeye başladı. Eşim her ufak tartışmada evi terk ediyordu ve ben de çok sevdiğim için kendisi ile konuşarak geri gelmesini sağlıyordum. Bu durum onun hoşuna gitmiş olacak ki bu evi terk etme olaylarını çok abarttı, neredeyse her ay evi terk ediyor ve ben de onu geri getiriyordum. Uyumsuz biri değilim, eşime hiçbir zaman el kaldırmadım, kötü bir kelime kullanmadım. Buna rağmen sürekli evi terk ediyor ve bana bağırıyordu. Ben de artık buna daha fazla dayanamayacağımı anladım ve boşanalım dedim. Eşime de ilk başta mantıklı geldi, anlaşmalı bir boşanma davası olacaktı. Bu süreç içerisindeki tartışmalar nedeni ile boşanmayı zora sokacağını ve benden yüklü miktarda nafaka alarak hayatımı zorlaştıracağını söyledi. Ben asgari ücretle çalışıyorum, eşim de sigortalı olarak asgari ücretle özel bir şirkette çalışıyor. Çalışan eş nafaka isteyebilir mi? Zaten evliliğimiz süresince o kadar çok gereksiz harcamalar yaptı ki hala borçlarını ödemekte zorlanıyorum, kendi maaşını har vurup harman savuruyor, bir de benim maaşımı kredi kartı borçlarını ödemek için kullanıyor. Evlilik esnasında oluşan kredi kartı borçlarını ortak ödemek için herhangi bir yol izleyebilir miyim?

Cevap:

     Merhaba, eşinizin sürekli evi terk ettiğini mahkemede kanıtlayabilirseniz boşanma davanız daha kolay çözümlenebilir. Ayrıca sizin sürekli olan tartışmalarınızı duyan ya da gören birilerinin tanıklığı ile de davayı kısa sürede sonuçlandırabilirsiniz. Eşiniz sigortalı olarak çalışıyorsa maaşını sorgulatabilirsiniz, bu durumda mahkeme yoksulluk nafakası bağlamayabilir, ya da bağlarsa çok cüzi bir miktar olur, bu da sizi çok sarsmaz diye düşünüyorum. Çocuğunuz olsaydı sadece çocuğunuz için nafaka öderdiniz ama anlattığınız kadarı ile çocuğunuz yok, bu da davayı biraz daha kolaylaştırıyor. Kredi kartı sizin üzerinize olduğu için borçlarında da bizzat siz sorumlu olursunuz, bu konuda yapılacak bir şey yok. Eşiniz ile sizin geliriniz eşit olduğundan nafaka ödeme ihtimaliniz düşük görünüyor fakat daha önce bu tip boşanma davalarında bulunmuş avukatlar ile müzakere ederek daha kesin cevaplar edinebilirsiniz.

Çalışan-Eş-Nafaka-İsteyebilir-mi

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.