Soru:

Merhaba arkadaşlar, 4 senedir evliyim ve son birkaç aydır eşim ile hiç geçinemiyoruz. Evliliğin ilk dönemleri oldukça güzeldi, gülüyor, eğleniyor, her şeyi paylaşıyorduk ve çok mutluyduk. Bir süre sonra bir oğlumuz oldu, doğumdan sonra bir takım gerginlikler yaşamaya başladık ve her günümüz bir diğerinden daha da kötüye gitmeye başladı. Felaketler arka arkaya gelirmiş derler, bu kadar olumsuzluğun üstüne bir de babam ağır bir hastalık geçirdi ve kendisinin bakımını üstlendim. Tabi ki babamdır, bakımını üstleneceğim ama eşim ile çok kötü bir dönemde başımıza gelmesi nedeni ile eşim ile olan ilişkilerimi bir türlü düzenleyemedim. Ağır küfürler, hakaretler sonrası ben de eşimden boşanma kararı aldım. Eşim ise çocuğumuz çok küçük olduğundan dolayı boşanmayı hiç istemiyor ama bunu istememesine rağmen yine de eskisi gibi kötü davranmaya devam ediyor. Ben de daha fazla dayanamayarak evi terk ettim ve boşanma davası açtım. Eşim ise boşanmamakta ısrar ediyor ama ben kesin kararımı verdim. Boşanma davası sürecinde neler yapılmalı? Davalar çok uzun sürüyor, ben de boşanmak üzere olduğum için biri ile görüşmeye başlamıştım, henüz aramızda bir şey yok ama davalı olduğum eşim bunu öğrenmiş ve mahkemede delil olarak kullanacağını söylüyor. Böyle bir şey yapabilmesi mümkün mü? Neticede ben boşanma davasından önce görüşmedim. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Cevap:

     Boşanma davanızın ne kadar süreceği konusunu kimse kestiremez, bakarsınız 6 ayda çözülmüş bakarsınız 2 yılda çözülmüş. Anlaşmalı boşanma yapsaydınız kısa sürede sonuçlandırdı fakat eşiniz ile anlaşamadığınızdan bu süreç uzayacaktır. Konuşmaya başladığınız kişi ile aynı yerde yaşıyorsanız ve bu ilişki evliliğiniz esnasında olduysa haksız duruma düşebilirsiniz. Neticede hâkim bunları tespit edebilmek için mailler, telefon kayıtları ve çevreden tanıklar ile soruşturacaktır. Eğer bu görüşme daha sonra başladıysa herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum. Kafanızda soru işaretleri kalmaması için siz uzman bir boşanma avukatı ile irtibata geçerek bilgi alın ve davaya mutlaka iyi bir avukat ile katılın. .Doğum sonrası psikolojik sorunlar nedeni ile böyle bir olay yaşamış olabilirsiniz, bence çocuğunuz için bu boşanma konusunu tekrardan düşünün. Geçmiş olsun umarım her şey gönlünüzce olur.

Boşanma-Süresinde-Neler-Yapılmalı

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.