Soru:

Merhaba, eşim ile mutlu olamadığımdan dolayı boşanmak istiyorum fakat boşanma davasında dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda sizlere birkaç sorum olacak. Eşim ile epeydi ayrı yaşıyoruz, bu durumda hemen boşanma davası açabilir miyim? Maddi imkânsızlıklardan ve borçlardan dolayı kendi şahsıma ait arsa, ev, araba ve başka hiçbir eşyam bulunmamaktadır. Hatta bazı borçlarımı ödeyemediğim için de bankalardan bile kredi alamıyorum. Çalıştığım yerden aldığım gelirlerin hepsini borçlarım için kullanıyorum kendi geçimim ise ailemden destek alıyorum, eğer dava açarsam bu kadar imkânsızlık içinde dahi tazminat ödemek zorunda kalabilir miyim? Eşimin ailesi oldukça varlıklı, hiçbir maddi sıkıntıları yok ama sırf bana inat olsun diye yüklü bir tazminat davası ve nafaka talebinde bulunabilirler, eşimin ailesinin iyi durumda olması nafaka verme ihtimalimi engelleyebilir mi? Eşim ailesinin durumu iyi olduğundan hayatı boyunca çalışmamış, evlendiğimizde de çalışmadı ve bütün bakımı ben üstlendim. Bir dönem durumumuz iyi iken birikimler yapıyorduk, eşim de bu birikimleri almış götürmüş, ben hak iddia edemez miyim? O dönemde araba eşimin üzerineydi ve bu olayların akabinde arabayı sattı, benim de bu satılan araçta hakkım yok mudur? Çok soru sordum kusura bakmayın, cevaplayan arkadaşa şimdiden teşekkür ederim.

Cevap:

     Merhaba, maddi durumunuz kötü ise ve boşanma kusurunun çoğu siz de değilse büyük ihtimal tazminat ödemezsiniz. Neticede tazminat için çok olumsuz şeyler yaşanması lazım, dayak, küfür, onur kırıcı sözler ve aşağılamak gibi olaylar tazminat sebebi sayılabilir. Eşinizin ailesinin varlığı kendisini bağlamaz, eğer eşinizin sizden ayrıldıktan sonra herhangi bir geliri yoksa mahkeme sizin geliriniz doğrultusunda eşinize yoksulluk nafakası bağlayacaktır. Eğer eşiniz sigortalı bir işte çalışıyorsa ve bu durumu kanıtlarsanız o zaman nafaka ödememe şansınız olabilir. Eşinizin birikimlerini alıp götürmesi konusunda yapılacak bir şey yok, aldığını eşyaların ya da birikimlerin faturası varsa belki bu durumda bir şeyler yapılabilir. Araç satılmadan önce ortak malımızdır ben izin vermiyorum diyerek şerh koydursaydınız en baştan engelleyebilirdiniz, şimdi araç satıldı ve belki de parası yendi bitti. Burada söylediklerim bilgi amaçlıdır, kesin bilgiler için lütfen profesyonellerden yani boşanma avukatlarından yardım alınız, iyi günler.

Boşanma-Davasında-Dikkat-Edilmesi-Gereken-Hususlar

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.