Soru:

Merhaba, 6 yıl gibi uzun bir süredir evliyim ve 2 tane oğlum var. Çocuklarımın yaşları ise küçük olan 2 büyük olan 4 yaşında. Eşim ile eskisi gibi anlaşamadığım ve iyi geçinemediğim için dava açtım ve kazandım. Dava sonucunda çocuklarımın velayeti bana verildi. İyi bir işim olduğu için nafaka ya da hiçbir mal varlığı talep etmedim. Boşanma davasını açtığımda eşim ile ortaklaşa karar almamıştık, davanın benim lehime sonuçlanmasından dolayı eşim davayı temyize götürdü. Dava temyize gideli neredeyse 8 ay oluyor ve halen bir sonuç çıkmadı. Benim sormak istediğim; eğer karar onanırsa farklı bir yöntem ile tekrar boşanmayı iptal ettirme şansı var mı? Karar onanmazsa benim bu durumda ne yapmam gerekiyor? Şu an resmi olarak evli olduğum için tekrar evlilik yapamıyorum fakat görüştüğüm ve evlenmeyi düşündüğüm birisi var. Arkadaşlarımdan duyduğum kadarı ile eşim davayı temyize göndermesine rağmen o da başka bir bayan ile görüşmeye başlamış. Temyize giden boşanma davası ne kadar sürer? Bu süreyi kısaltabilmek için izlenebilecek yollar nelerdir? Çocuklarımın velayetini kaybetme ihtimalim var mı? Yurt dışında yaşıyor olmam bir sorun teşkil eder mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum, çok soru sorduğum için kusura bakmayın.

Cevap:

     Merhaba, eğer boşanma davanızı Yargıtay da onarsa başka bir yöntem ile boşanmanızı engellemesi ya da iptal ettirmesi söz konusu olmaz. Eğer eşinizin başka bir bayan ile yaşadığını kanıtlayabilirsiniz oldukça kısa sürede kararın onanması mümkün olabilir. Temyize giden davaların ne kadar süreceği belli olmaz, oradaki dava sayısına göre bekleme süreniz değişecektir. Eğer temyiz boşanma kararını onamaz ise siz 3 sene boyunca tekrar dava açamazsınız. Davayı hızlandırmanın en kolay yollarından biri eşinizi ikna etmektir. Yurt dışında yaşamanız bir sorun teşkil etmez, neticede boşandıktan sonra çıkmışsınız ve sonra dava temyize gönderilmiş. Eşiniz ile anlaşamazsanız başarılı bir boşanma avukatı ile görüşerek sorununuzu daha kısa sürede halledebilirsiniz. Yardımcı olabildiysek ne mutlu ama siz yine de bir avukat ile yüz yüze görüşün, daha etkili olacaktır.

Boşanma-Davası-Ne-Kadar-Sürer

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.