Soru:

Merhaba, yaklaşık 5 senedir evliyim, bu evlilikten bir kızım bir de oğlum var. Evlendiğimiz günden bugüne kadar sürekli eşimin ailesi ile yaşadım. Evlenmeden önce eşim, bir süre ailem ile kalırız, ilerde durumumuz düzelince kendi evimize çıkarız dediğin de ben de kabul etmiştim. Aradan seneler geçti fakat biz halen yeni bir eve geçemedik. Tabi, ev kalabalık olunca da sorunları da aynı boyutta büyümeye başlıyor. İlk zamanlar iyi anlaşsak da zamanla aile içinde huzursuzluklar yaşanmaya başladı. Ben de bu sorunlardan dolayı eşime, ayrı bir eve geçecek miyiz, diye sordum. Bunun üzerine eşim hiçbir zaman geçmeyeceğiz gibi bir yanıt verdi. Evde yaşanan problemlerde haklı olmama rağmen eşim hiçbir sorunu çözmüyor, beni desteklemiyor. Kendimin yaşadığı bu sorunlar nedeni ile de çocuklarımla da yeteri kadar ilgilenemiyorum ve bu da çocuklarımın psikolojisini de bozuyor. Benim sormak istediğim, eşimin ailesi ile yaşamak zorunda mıyım? Bu durumu sebep göstererek boşanma davası açabilir miyim? Ev hanımıyım, boşanma davasını ben açarsam nafaka talep edebilir miyim? Çocuklarımın biri 2 yaşında diğeri de 4 yaşında, mahkeme ekonomik durumum iyi olmamasına rağmen çocuklarımın velayetini bana verir mi? Boşanma davasının akabinde evi terk etmem davayı benim açımdan olumsuz etkiler mi?

Eşimin-Ailesi-ile-Yaşamak-Zorunda-mıyım

Cevap:

     Merhaba, eşinizin ailesi ile aynı evde yaşama zorunda değilsiniz, bu durum boşanma davasını açabilmeniz için oldukça yeterli olacaktır. Çocuklarınızın yaşı küçük olduğu için genellikle velayet anneye verilir, tabi annede sağlık sorunları gibi nedenler ortada yoksa, böyle bir durum varsa babaya da velayet verilebilir. Gelirinizin olmaması önemli değil, eşinizin geliri doğrultusunda nafaka alabilirsiniz, zaten çocuklarınız için de nafaka alabileceksiniz. Boşanma davası açmanız durumunda zaten aynı evde yaşamamama hakkınız var, fakat evden ayrıldığınız tarihten kısa bir süre sonra davayı açmanız avantajınıza olacaktır. Dava süresi çok fazla olursa durum aleyhinize işleyebilir. Sorununuz ile ilgili daha kapsamlı ve güvenilir bilgi alabilmek için iyi bir boşanma avukatı ile görüşmeniz daha mantıklı olacaktır. Umarım boşanma davanız istediğiniz gibi sonuçlanır ve çocuklarınızın velayetini de alırsınız.

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.