Soru:

Herkese merhaba, eşimle yaklaşık bir senedir evliyiz ve son zamanlarda eşimin psikolojik sorunları yüzünden tartışmalar yaşıyoruz. Bu tartışmanın boyutu her geçen gün aratarak devam ediyor ve bu da evliliğimizi olumsuz yönde etkiliyor. Ben de bu kadar stres ve üzüntüye ne gerek var diyerek boşanmamızın daha mantıklı olacağını düşündüm. Konuştuk, anlaştık fakat bazı konularda benim aklımda soru işaretleri var. Eşimin benden önce aldığı bir arsası var, bu arsa kendi üzerine ama o arsanın borçlarını beraber ödedik, bu ödemeler sayesinde ben de bu arsadan hak talep edebilir miyim? Evlendiğimizde bir takım ev eşyası aldık ve bu ev eşyalarının borçlarını tek başıma ödüyorum, bu da benim üzerimde çok ağır bir yük oluşmasına neden oldu. Eşimle ayrılacağımız için eşimin ailesi eve gelerek benim eve girmeme engel oluyorlar ve büyük ihtimal de evdeki eşyaların üstüne konmaya çalışacaklar. Eşimin ekonomik durumu, işi benden daha iyi, çocuğumuz yok, yani nafaka gibi bir durum ile karşılaşacağımı düşünmüyor. Evimdeki eşyaların borçlarını ben ödediğim için eşyalarımı kendime alma şansım var mı? Yardımcı olan, olmayan herkese şimdiden teşekkürler.

Cevap:

     Öncelikle geçmiş olsun, kimsenin başına böyle olaylar gelmesini istemeyiz ama dünya hali işte, yapacak bir şey yok. Eşinizin arsasına hak talep edemezsiniz, evlenmeden önce kendi adına almış ve ölüm olmadığı sürece sizin bir hakkınız bulunmuyor. Evinizdeki eşyaların faturalarını siz ödeseniz de evlilik esnasında alınan eşyalar olduğu için sizin eşiniz ile ortak malınız sayılmaktadır. Dediğiniz gibi eşinizin ekonomik durumunun iyi olması sayesinde nafaka gibi durum ile karşılaşmayacaksınız. Sizin boşanma davanız hali hazırda devam ediyorsa kimse sizin kendi evinize girmenizi engelleyemez, mahkemeye başvurarak eşinizin ailenizin evinizden uzaklaşmasını talep edebilirsiniz. Neticede kimse sizden izinsiz o evde bulunamaz. Eşyaların borçları devam ediyorsa bu borçları ortak ödeyerek daha sonra da eşyaları eşit miktarda bölüşebilirsiniz. Boşanma sonrası nafaka ve mal paylaşımı konusunda daha önce davalara bakmış tecrübeli avukat arkadaşlar ile görüşerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz, eminim ki o arkadaşlar sorununuzun kısa sürede ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Tekrardan geçmiş olsun, umarım davanız istediğiniz gibi sonuçlanır.

Boşanma-Sonrası-Nafaka-ve-Mal-Paylaşımı

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.