Soru:

Eşimle evliliğimiz birkaç sene önce benim evden ayrılmam ile son buldu. Hukuki olarak olmasa da fiilen bitmişti. Benim evi terk nedeni ile eşim boşanma davası açtı ve psikoloğa gittiğimizden dolayı davaya katılamadım ve bu da davanın düşmesine neden oldu. Ben de bir avukat vasıtası ile dava açtım ve bu evliliği istemiyorum dedim, eşim sen istemezsen ben de istemiyorum dedi. Gerekli konuşmalardan sonra belgeler imzalandı, kısa bir süre sonra eşim ne imzaladığımı bilmiyordum, yanlışlıkla oldu gibi laflar ile temyiz aracılığı ile bu kararı bozdurdu. Hâkim evlilik devam edecek dedi ben de bir karşı dava açarak bu kararın bozulması için temyize gittim. Bu evlilikten bir çocuğumuz olmadı ve ikimiz de eşit ekonomik şartlara sahibiz. Boşanma nedenim ile ilgili maddeler nedense davada konuşulmadı. Ben hasta yatağımda yatarken eşim eğlence mekânlarına gitti, cinsel olarak problemlerimiz vardı, benim aileme karşı çok sert bir tavır içerisinde ve muhabbet etmiyordu, her zaman kavga edip sözlü münakaşalarda bulunuyorduk. Ben boşanma davası açtım, bir sene sonra eşim de boşanma davası açtı, bu kararlara rağmen hâkimler yüzünde boşanma davası gecikti. İlk zamanlarda boşanacağım diyerek sonra vazgeçtim demesi çocukça bir şey değil mi? Mahkeme nasıl böyle bir karar alarak benim boşanma isteğime olumsuz bir yanıt verebiliyor? Benim yaşım çok ilerledi ve çocuk sahibi olmak istiyorum, şimdi mahkeme 3-5 yıl davayı geciktirirse ve bu geçen süre nedeni ile çocuk sahibi olamazsam sorumlusu kim olacak? Birlikte olduğum bir kişi var ve bu kişi ile bana eşimin akrabaları tarafından sürekli rahatsız edici mesajlar gelmekte, ne yapmalı?

Cevap:

     Boşanma davalarında gerçek ve iyi bir şahit varsa boşanmanız kolaylaşır, hâkimin karar vermesi daha kolay olur. Fakat hiçbir delil ve tanık yoksa ben boşanıyorum demekle boşanılmıyor, bu durum için iki tarafında rızası gerekmektedir. Her alan açıklar olduğu gibi hukukta da açıklar olabiliyor. Eşinizin yanlış yazmışım, imzalamışım itirazı normalde kararı bozmaya yeterli olmaz, bence sizin şahitleriniz ve delilleriniz yeterli gelmemiş o yüzden dava bozulmuş. Size gelen hakaret dolu mesajları savcılığa ileterek gerekli işlemlerin yapılması için başvurabilirsiniz, eminim ki hak ettikleri cezaları alacaklardır. Davaların hızlı çözülmesi için işini bilen bir avukat çok faydalı olacaktır, bu yüzden bir avukattan yardım alın ve işlemleriniz hızlansın, iyi günler.

ankara-boşanma-davası

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.