Soru:

Merhaba, yaşadığım olayları anlatırken karışık gelirse şimdiden kusura bakmayın. Şu an birlikte olduğum kişi evliymiş ve boşanma davası da henüz sonuçlanmamış ve bu kişi ile 5 aydır beraberiz. Ben kendisinin evli olduğunu, boşanamadığını sonradan öğrenmiştim. Mahkemeye boşanma kararı için dava açmışlar 3 sene süre geçmesi gerekiyormuş ve 2 sene kalmış, bu durum ne kadar doğru ya da değil bilemiyorum.  Beraber olduğum kişi ile evlenmek istiyorum fakat düğün filan yapmayacağım, boşanma davası sürdüğü için bu durum ne gibi bir sorunlara gebe olabilir? Eğer düğün yapmak istersem nasıl problemler ile karşılaşabilirim? Beraber olduğum kişi şu anda eşine 250 TL nafaka ödüyor fakat onun eşi de son 5 aydır sigortalı olarak çalışmaya devam ediyor. Şu an beraber yaşadığım kişi ise çalışmış olduğu yerde sigorta yapmamışlar. Eğer nafaka verdiği eşinin ekonomik durumunun iyi olduğunu kanıtlarsa nafakayı geçersiz kılması mümkün olur mu? Boşanamadığı eşinde bir de çocukları var ve mahkeme sadece haftada 1 gün görebilmesi için izin çıkarmış. Çocuğunu gördüğü zamanlarda da para veriyormuş, böyle bir durum zorunlu mudur? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım bekliyorum, teşekkürler.

Cevap:

     Evli olan bir kişi ile siz zaten yasal olarak bir nişanlılık ya da birliktelik yaşayamazsınız. Boşanmamış eşlerdeki yükümlülükler eskisi gibi devam etmektedir ve birbirlerine hakaret etmeden iyi davranışlarda bulunmaya devam etmeleri gerekmektedir. Düğün yapamazsınız, yapsanız bile resmi nikâh kıyamazsınız, sadece arkadaş arasında bir eğlence düzenlemiş gibi olursunuz. Eğer bahsettiğiniz kişi bir yerde çalışıyorsa ve sigortalıysa zaten kanıtlamak zor olmaz, zaten bu durumda mahkemeden bir nafaka talep edemez. Önceden nafaka bağlanmış sonradan çalışmaya başlanılmışsa gerekli hukuki yönden dava açarak nafakanın iptali kolaylıkla sağlanacaktır. Belki de beraber yaşadığınız kişinin ödediği nafaka çocuğu içindir. Çocuğu her görüşünde para vereceksin gibi bir kural olamaz, bence ortada yanlış anlaşılmış bir durum var. Boşanma davası da uzun sürdüyse muhtemelen diğer taraf boşanmak istemiyordur, normal şartlarda boşanmanın bu kadar uzun sürmesi anormal bir durumdur. Bence siz yeni evlilik ve nafaka davası için profesyonel bir avukat arkadaşımızla görüşerek konuyu detaylı anlatın ve çözüm önerileri isteyin, böylece gereksiz şeyler ile uğraşmadan sorunlarınızın çözülmesine kolay bir şekilde ulaşmış olursunuz.

yeni-evlilik-ve-nafaka

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.