Soru:

Merhaba arkadaşlar, sitenizdeki konuları ve konulara verilen cevapları sürekli takip ediyorum ve gerçekten herkese yardımcı olabiliyorsunuz, benim de bu yönde bir sorunum var ve yardımlarınızı bekliyorum. Eşim ile 10 ay önce boşandık, boşanma davasından nafaka bağlanmıştı ama bu nafakaları temin edemedim. Konuyu bir avukata ilettim ve biriken nafakaları toplu olarak alabilmek için avukatım aracılığı ile gerekli icra işlemlerini başlatmıştık. 5 ay önce bütün evrakları gönderdiğini, işleri yakından takip ettiğini söylüyordu. Ofisine gittiğimde ise daha hiçbir belge göndermediğini ve işlem yapmadığını anladım. Sanırım sürekli olarak zamandan kazanıp daha fazla para kazanmaya çalışıyor. Avukatlık ücretinin dışında evrak ve diğer işlemler için de ekstra para ödedik, ekonomik olarak çok zor durumda olmama rağmen avukata paranın bir kısmını ödemiştim, kalan kısmını da biriken nafakaları aldıktan sonra ödeyecektik ama hala bir işlem yapmadığını fark ettim. Bu konuda bizleri koruyan bir sistem var mıdır? Ben bu nafakaya güvendiğimden dolayı pek çok borca girdim ve ev kiralarıma kadar birçok faturamı da ödeyemedim. Sanırım o kadar iyi avukat varken ben yanlış kişi ile anlaşmışım. Avukata verdiğim vekaleti nasıl iptal edebilirim, ayrıca icra takibi başlatıldı mı bilmiyorum ama bunun takibini ben tek başıma yapabilir miyim? yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

Cevap:

     Geçmiş olsun, avukatınızın yaptıkları hakkında müvekkillerini koruyan bir kanun ya da sigorta sistemi maalesef yok. Bu sistem Avrupa ülkelerinde yer alıyor ve ülkemize de kısa zamanda gelmesi gerektiğini düşündüğüm nadide konulardan bir tanesidir. Avukatınızdan vekaleti iptal ettirmek için gerekli yerlere dilekçe vererek işlemleri yapabilirsiniz. Tek başınıza işlemleri yapmanız sizin işinizi daha da zorlaştırır. Konusunda uzman, dürüst bir avukat ile anlaşarak diğer avukatınızın vekaletini de iptal ettirebilmeniz kolaylaşır. İcra takibinden cevap ne kadar sürede çıkar bilemeyiz, bu mahkemenin yoğunluğuna ve sizin davanızın durumuna göre değişiklikler gösterebilecektir. Eski avukatınız 1 yıl içerisinde dava açıp sonuçlanmadıysa bunun ceremesini siz çekebilirsiniz, zannediyorum ki bir yıl olmamış, bunun için yeni bir avukat sizin işlerinizi kolaylaştırır. Eşinizin evinde ya da işyerinde kayda değer maddi eşyalar varsa bunlar icra edilerek size verilmesi gereken tutar ödenebilir. Umarım yardımcı olabilmişizdir, tekrardan geçmiş olsun.

boşanma-avukatı-ankara

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.