Soru:

Merhaba arkadaşlar, ben 2008 yılında evlenmiştim, 3 yıl sonra anlaşamadım ve 2011 yılında ayrılma kararı aldık. Anlaşmalı olarak boşanmamız gerçekleşti, her konuda anlaştık. Bir süre sonra ayrı yaşamayacağımızı anladık ve evlenmememize rağmen aynı yerde yaşamaya başlamıştık. Resmi nikah kıymayı düşündüm ama iş nedeni ile acil olarak yurt dışına çıkmam gerekiyordu. Yurt dışındaki işlerim uzun sürdü ve şu anda gelemiyorum. İşin aslında geri dönüş yapsam bile masraflardan dolayı pek evlenme şansımda bulunmuyor. Ayrı dönemde beraber yaşadığımızdan dolayı eşim hamile ve ben yurt dışında olduğumdan evlenemiyoruz, bu evliliği çocuğumun geleceği için gerçekleştirmek istiyorum. Çocuğum şu an 7 aylık ve dönüş parası bile bulamıyorum. Benim sormak istediğim ise, yurt dışında olan bir kişi evlilik için avukata vekalet vererek evliliği gerçekleştirebilir mi? Neticede boşanma için davaya katılmadan vekalet ile boşanılabiliyor. Çocuğum doğduğu esnada resmi olarak ayrıydık, çocuğumu nüfusuma almakta zorluk çeker miyim?

Cevap:

Merhaba, evet avukata özel yetkili bir vekalet vererek boşanma davası gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Boşanma davasının gerçekleştirilmesi evliliğin de gerçekleştirilmesi anlamını taşımamaktadır. Konunlara göre emredici bir kural ile evlilik yapacak olan kişi bizzat nikah dairesinde kendisi bulunmalıdır vekalet ile evlenme kesinlikle mümkün değildir. Bazı yerlerde bu konu ile ilgili olabilir işlemleri görürseniz inanmayın, siz sadece vekalet verdiğiniz kişiye evlilik işlemlerinde hazırlık yapması şeklinde vekalet verebilirsiniz. Yani bütün işlemler yapılır, hazır hale getirilir ama nikah kıyılıp imza atılacağı gün mutlaka evlenecek şahısların orada bulunması gerekmektedir. Evlenme içinde oturduğunuz bölgede evlenme memuruna müracaatta bulunmanız gerekmektedir.  Çocuğun babası olduğunu kanıtlamanız kolay, gerekli testler yapıldıktan sonra çocuğun babası olduğunuzu kanıtlarsınız ve rahatlıkla kendi nüfusunuza alabilirsiniz. Benim tavsiyem siz iyi bir avukat ile görüşün, avukata özel yetki verin ve anlaştığınız avukat sizin için evlenme işlemlerinin hepsini eksiksiz tamamlasın. Bu işlemler tamamladıktan sonra verilen nikah tarihini dikkate alarak ülkeye 1-2 günlüğüne giriş yapın ve evlenme işlemini gerçekleştirin. Diğer türlü vekalet ile evlenmenin kanunda hiçbir yolu yoktur. İyi günler dileriz.

vekalet-ile-evlilik

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.