Soru:

Merhabalar, her evli çift gibi ben de eşim ile yaşadığım bazı sorunlar nedeni ile ayrılmaya karar verdim ve anlaşmalı olarak ayrıldık. Eşimin ekonomik durumu iyi olduğu için nafaka ödemeyi kabul etti ve ilk sefer için toplu olarak tazminat parası aldım, bütün bu şartlar anlaşarak oluşturuldu. Bu anlaşmamızı davanın görüldüğü mahkemede kabul etti ve boşanma davamız gerçekleşti. Eşim anlaşmış olmamıza rağmen bana vermek zorunda olduğu nafaka tutarını ödemedi, ben de bu yüzden eşimi icraya verdim. İcraya verirken anlaşmalı boşanma prosedürünü ilettim ama bu dava için yeterli bir belge olur mu? Yeterli olmaz ise ne gibi deliller sunmam gerekiyor? Bizim çocuğumuz yok ama ben boşanma sırasında hamileydim ve hamile olduğuma dair hiçbir yazı hiçbir belgede geçmemektedir. Çocuğum doğduğunda nüfusu eski eşimin adına çıkarttım, çocuğuma nafaka talep etmem için bu yeterli olacak mıdır? Ben şu an memur olarak görev yapıyorum, aldığım nafaka ise yoksulluk nafakası, eşim nafakayı iptal ettirebilir mi? Nafaka almaya devam edebilirsem nafaka her yıl arttırma şansım var mı? Bu davalar için bir avukat arkadaşla anlaşmıştım fakat bazı durumlardan dolayı kendisi ile yollarımızı ayırdık ve ben ne yapacağım konusunda hiçbir fikre sahip değilim. Boşanmada hata hangi tarafta bir önemi var mıdır?

Cevap:

     Öncelikle geçmiş olsun, nafaka bildiğiniz gibi evlilik sona erdiğinde eşler tarafından birinin kötü duruma düşmesini engellemek için verilir. Siz eğer memur olarak görev yapıyorsanız eşiniz nafaka talebinin iptali için başvuruda bulunabilir. Çocuğunuzun babası olduğunu kanıtlamanız kolay, çocuğun doğum tarihi, yaşanılan ilişki ve bir takım testler ile sonuç kesinleşir. Sizin durumunuz ne kadar iyi olsa da eşiniz nafakayı iptal etse de çocuğunuzun bakımı ikinize aittir ve çocuğunuz için nafaka talep edebilirsiniz ve bu nafaka 18 yaşına gelinceye kadar devam eder. Nafakanın artışı enflasyon yaşam koşulları karşı tarafın durumunu kötüye götürmeyecek şekilde düzenlenebilir, bu artış da olabilir düşüş de olabilir. Avukat arkadaşınız ile anlaşamadıysanız sağ duyulu işinin ehli yeni bir boşanma avukatı ile görüşerek davaya kaldığınız yerden devam etmenizi tavsiye ederiz.

boşanma-avukatı-ankara

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.