Soru:

Merhaba, şu an 28 yaşındayım, yaklaşık 9 yıl önce çok beğendiğim ve ilk görüşte aşık olduğum biri ile tanıştım. Ailemde dayımın birkaç kötü işi nedeni ile sevdiğim kişi benim ile birlikte olmak istemiyordu, daha doğrusu ailesi istemiyordu o da ailesini kırmamak için kabul ediyordu. Bense onu o kadar çok seviyordum ki, onun için üniversite sınavında çok yüksek puan alıp İstanbul’da bir üniversite kazandım ve sevdiğim kişi ile beraber yaşamaya başladık. Ben Üniversiteyi derece ile bitirdim, daha sonra da yüksek lisans yaptım ve güzel bir yerde işe başladım. Sevdiğim kişi ise üniversiteyi bitiremedi ve herhangi bir işe başlayamadı. Bense onu bunlara rağmen çok sevdim ve sevmeye de devam ediyorum. Nedendir bilmiyorum hala ailesi beni istemiyor ve o da ailesine çok düşkün olduğundan bu durumdan etkileniyor sürekli benden ayrılacağını söylüyordu. Neticede ayrıldık ve ben onu unutabilmek için başkası ile evlendim. Başkasını çok sevmeme rağmen farklı bir kişi ile evlenmek bana tuhaf geliyordu, içimdeki sevgiyi de hala atamamıştım. Evlilikten bir çocuğum oldu ve bir süre sonra eski sevgilim benim izimi buldu. Belirli bir süre sonra beni telefonla aradı ve konuşmadı, bu şekilde 3-4 ay geçti. Ben onu çok seviyorum ve bir süre buluşma kararı aldık. Buluşuyorduk ama evli olduğum için bir ilişki yaşamıyordum. Tabi duygusal olarak çocuğumun babasını aldatıyordum ve bu da beni çok rahatsız ediyordu. 2 yaşında kızım var ve kızım nedeni ile sevmediğim biri ile evli olarak yaşamaya devam ediyorum. Zaten eşime de sevmediğimi söyledim ama yine de benden ayrılmıyor. Ne yapacağıma karar veremedim, boşanmalı mıyım? Kızım için sabretmeli miyim? inanın ruhsal ve fiziksel olarak çok kötü durumdayım. Boşanmam gerekirse ne gibi işlemler yapmam gerekiyor, anlaşmalı boşanma mı tercih etmeliyim?

Cevap:

Mutsuz bir hayat yaşamaktansa boşanmanız daha mantıklı gibi geliyor. Neticede kızınız küçük ve velayeti size verilecek, babası da zaman zaman görmeye gelir, hakim bunun için haftanın belirli günlerini belirleyecektir. Anlaşmalı boşanma yaparsınız kısa zaman içinde boşanabilirsiniz, eşiniz istemezse bu işlemler daha fazla sürecektir. Çocuğunuz ve kendiniz için nafaka talep edebilirsiniz, sizin ekonomik durumunuz iyi ise kendiniz için değil ama çocuğunuz için nafaka alabilirsiniz. İyi bir boşanma avukatından fikir almanızın yararlı olacağı kanaatindeyim.

boşanma-çocuk

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.