Soru;

İnternette çok fazla dolaşıyorum ve sürekli aktifim, kısa süre önce benim mailim çalındı, çalınan mailim ile bir takım illegal durumlar oluştuğu için hakkımda dava açılmış ve ifade vermeye gitmek zorunda kaldım. Anladığım kadarı ile benim mailim ile bir yere girilmiş ve sahte web cam ile görüşme yapılmış, yapılan görüşmede usulsüz şeyler varmış. Ben de bahsi geçen yerin bana ait olmadığını ve orada bulunmadığımı kanıtladım. Benim internet kafem var ve bu durum yüzünden biraz itibar kaybettim. Benimle alakası olmayan bu durumdan ötürü ceza alma gibi bir ihtimalim var mı? Bilişim hukuku yeni ve bu konuda uzman kişiler varsa yardım bekliyorum.

Cevap;

     Ceza alıp almayacağınız konusu yapılacak araştırmalar ile hâkimin kararının sonucunda çıkar, bunu şu an bilemeyiz. Öncelikle mailin kullanıldığı esnada hangi bilgisayar, hangi ip, hangi ilden işlem yapılmış bunu tespiti gerekmektedir. Gerekli tespitlerden sonra sizin iş yerinizden ya da evinizden yapılmadığı anlaşılır. İçinizin rahat etmesi açısından son zamanlarda gelişen bilişim hukukundan faydalanmak için iyi bir bilişim avukatı ile görüşerek bu dertten kendinizi kurtarabilirsiniz.

bilişim-avukatı-ankara

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.