Soru;

Merhaba, çok sevdiğim bir akrabam, kendisine gelen kesinleşmiş icra takibine rağmen mal beyanında bulunmama gibi bir hata yapmış. Akrabamın eline geçen bir tebligat bulunmuyor ama bir kaynaktan aldığımız bilgiye göre kısa süre içerisinde bu durumla alakalı bir dava olacağını öğrendik. Nüfus bilgilerini vermek için gittiğimiz yerdeki bir arkadaşımız söylemişti. Akrabam, mal beyanında bulunmama durumundan dolayı direk olarak hapis cezası alabilir mi? Hapis cezası aldığı zaman, bu cezanın para cezası olarak dönüşmesi mümkün mü? Bu durumdan dolayı da akrabamın sicilinde herhangi bir kötü durum oluşabilir mi?

Cevap;

     Akrabanın mal beyanında bulunmama nedeni ile on gün süre ile disiplin cezasına çarptırılır, bu ceza para cezasına dönüşmez. Akrabanız dava sırasında mutlaka orada bulunmalıdır, çıkacak sonuca da itiraz için temyize başvurmak size zaman kazandıracaktır. Bahsettiğiniz icra borcunun ödenmesi durumunda akrabanızın cezası düşecektir. Ödeyemeyecek durumdaysanız, borçlu olduğunuz kişi ile irtibata geçerek bir ödeme yöntemi oluşturarak anlaşma yoluna da gidebilirsiniz. Benim naçizane tavsiyem, bu davaya uzman bir icra avukatı ile katılmanız olacaktır.

icra-davası-ankara

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.