Soru;

Merhaba, nafaka konusunda detaylı bir araştırma yaptım fakat genellikle hep erkek tarafının bayanlara ödemesi üzerine kurulmuş bir hukuk kuralı var gibi duruyor. Benim durumum çok iyi değil, çalıştığım yerler sezonluk oluyor ve bu durumdan ötürü geçimde zorlanıyorum. Eşimin durumu iyi, eşimden ayrıldığım takdirde, ben bir erkek olarak nafaka talep edebilir miyim? Almanya’da yaşıyorum ve boşanma konusundan bir bilgim yok, Almanya kanunlarına göre erkeğin nafaka alması mümkün mü? Gerçekten yardımınıza ihtiyacım var, teşekkürler.

Cevap;

     Kanunlarda nafakayı sadece erkek tarafı öder diye bir hüküm yok diye biliyorum. Hâkim gerekli araştırma ve soruşturmalara yaparak takdir yetkisini kullanır ve gereken kararı verir. Genellikle iki tarafın ekonomik durumları incelenir ve boşanma işlemi yapıldıktan sonra hangi tarafın yoksullaşacağına bakılır, yapılan incelemeler sonucu boşanan taraflarından hangisinin nafaka alacağı ve ödeyeceği belirlenebilir. Almanya kanunları hakkında bir bilgim yok, bu nedenle bu tür yurt içi ve yurt dışı boşanma davalarına bakmış bir boşanma avukatı ile irtibat kurarak ayrıntılı bilgi sahibi olabileceğiniz gibi sorununuzu daha kısa zamanlarda da çözebilirsiniz.

Boşanma-Miras

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.