Soru;

Merhaba, benim borçta eş yükümlülüğü hakkında yardıma ihtiyacım var. Benim borcum var ve ödeyemedim borçlar oluştuktan bir süre sonra ev almıştık, ev eşimin üstüne, benim borcum nedeni ile eşimin aldığı sıfır eve el koyabilirler mi? Ben çalışmıyorum, eşimin maaşının olduğuna dair kanıtlar da var. Yani benim evi alacak gücüm ama eşimin var. Bu durumda da eve el koyulur mu?

Cevap;

     Normalde eve el konulamaz ama bu durum bazı nedenlerden dolayı değişiklik gösterebilmektedir. Mesela evi siz almışsınız ve borçlarınızı ödememek için ev alıp eşinizin üstüne yapmış olabilirsiniz. Hâkim eğer böyle bir şeyi ispatlarsa eve el koyulma ihtimali de yüksek. Bu direk sizin bilerek mal saklamanıza işarettir. Ayrıca kimin kazancı ile evin alındığı kanıtlanmalıdır. Öncelikle eşinizin aldığı maaş bir ev alacak kadar yüksek mi? Herhangi bir yerden, yatırımlardan, aileden ya da başka yerlerden para geldi mi? Bütün bunlara bakılarak hâkimin takdir yetkisine kalarak değerlendirilir. Eğer eşiniz evi usullere uygun almışsa bir sorun yaşamazsınız. Bu tür davalarda bulunmuş icra avukatları ile görüşmeniz sizin açısından da yararlı olacağı kanaatindeyim.

ankara-icra-avukatı

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.